Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencilik zorluğunda üst üste dördüncü düşüş

Bitcoin üretmek için kullanılan donanımların toplam işlem gücünü ifade eden hash rate’teki değişimlere göre iki haftada bir yeniden ayarlanan madencilik zorluğu, üst üste dördüncü kez düşüş yaşadı.

Zorluk, TSİ 02.32’de çıkarılan 691.488. blokla birlikte yüzde 4.81 oranında düştü. Bu, madenciliğin bu oranda kolaylaştığı anlamına geliyor.

Bitcoin madencilik zorluğu, üst üste dördüncü kez düştü
Bitcoin madencilik zorluğu, üst üste dördüncü kez düştü

Bilindiği üzere, Çin’deki yasaklar ülkede faaliyet gösteren birçok madencilik tesisinin kapanmasına yol açmıştı. Bu da hash rate’te ciddi bir düşüşü beraberinde getirmişti. Bu nedenle zorluk, Mayıs ayı sonunda yüzde 16, Haziran ortasında yüzde 5, Temmuz ayı başında yüzde 28 gerilemişti. Yüzde 28’lik gerileme, Bitcoin madencilik zorluğunda tarihteki en büyük düşüş olarak kayıtlara geçmişti.

Mevcut veriler, bir sonraki ayarlamada zorluğun artışa geçeceğini gösteriyor. Ancak bu durumun, önümüzdeki iki haftalık süre içinde değişme olasılığı var. Haberin yayına girdiği TSİ 09.45 itibari ile hash rate, 101 eksahash ve bu seviyelerde kalmaya devam ederse zorluk yüzde 0.68 oranında önemli olmayan bir yükseliş görecek. Beklenti ise hash rate’te artışın sürmesi, Bitcoin madenciliğinin bundan daha fazla zorlaşması.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, şu sıralarda 31 bin 900 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl