Çıkarılmayı bekleyen yalnızca 4 milyon Bitcoin kaldı

Mevcut olan Bitcoin'lerin yüzde 80'inden fazlası çoktan piyasaya girmiş durumda. Blockchain.info'ya göre 17 milyonuncu Bitcoin bu ayın başlarında çıkarıldı.

Mevcut olan Bitcoin’lerin yüzde 80’inden fazlası çoktan piyasaya girmiş durumda. Blockchain.info’ya göre 17 milyonuncu Bitcoin bu ayın başlarında çıkarıldı ve böylelikle çıkarılmayı bekleyen sadece 4 milyon Bitcoin kaldı.

Bitcoin’in de bir sonu var ve sadece 21 milyon Bitcoin var olacak.

Bitcoin’in sayısının azalması, aslında Bitcoin’in madencilik sürecini zorlaştırıyor. Son Bitcoin’in bir asır sonra, 2140 yılında çıkarılacağına inanılıyor.

İlk 17 milyon Bitcoin’in çıkarılması ise 9 yıl sürdü.

Bu Bitcoin’i nasıl etkileyecek?

Yeni insanların Bitcoin’i elde etmesinin zorlaşması ve sayısındaki azalma nedeniyle Bitcoin’in fiyatının yükselmesi bekleniyor. Bu da Bitcoin sahiplerini, uzun vadede Bitcoin’lerini ellerinde tutmaları için teşvik ediyor.

2017’de en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Bitcoin, son aylarda önemli ölçüde düşmüştü ve her küçük artışı hızlı bir düşüş izledi.

Zaman geçtikçe Bitcoin madencileri için alacakları ödül de azalacak. Halihazırda çıkardıkları her blok için 12,5 Bitcoin alıyorlar ancak bu önümüzdeki iki yıl içinde bu yarıya indirilecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in değeri beklenildiği yükselirse, Bitcoin madenciliği kazançlı bir iş olmaya devam edecek.

→ ÇİNLİ MELEK YATIRIMCI, AYI PİYASASINDA 10 BİN BTC TOPLADI

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl