Bitcoin madencisi TeraWulf’tan yüzde 146’lık gelir artışı

Bitcoin madenciliği faaliyetlerine geçen senenin mart ayında başlayan TeraWulf şirketi 2022 4. çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirketin gelirleri bir önceki çeyreğe göre %146 gibi yüksek bir seviyede artış gösterdi.

Nasdaq’ta listelenmiş bir şirket olan Bitcoin madencilik firması TeraWulf, dün çeyrek rakamlarını açıkladı. 2022’nin 4. çeyreğinde 9.6 milyon dolarlık gelir açıklayan şirket, 2022 yılındaki büyük fiyat düşüşlerine rağmen, sıfır karbon ve düşük maliyetli madencilik konusunda önemli ilerlemeler kaydettiğini belirtti.

Hisselerde yüzde 11’lik artış

TeraWulf hisseleri, çeyrek rakamlarının açıklanmasından sonra %11’lik artış gösterdi ve hisse başına fiyat 0.85 dolara kadar çıktı. Hisseler kapanışı ise 0.80 dolardan yaptı.

28 Şubat itibarıyla şirketin hash rate’i saniyede 2.6 exahash olurken, iki tesisteki toplam cihaz sayısının ise 26.000 olduğu bilgisi verildi. Şirket ayrıca madencilik cihaz sayısını da 50.000’e çıkarmak istediğini belirtti.

Yıllık zarar 90 milyon dolar!

4. çeyrekte gelirlerini artırmasına rağmen şirketin yıllık zararı da 91.6 milyon dolar olarak açıklandı. Kasasında sadece 1.3 milyon dolarlık nakit ve nakde denk varlıkların olduğu belirtilen şirket, borçlarını ise Nisan 2024’e kadar yeniden yapılandırdığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl