Mahkeme salonunda 420 BTC’lik Bitcoin transferi

ICO aracılığıyla insanları dolandırmakla suçlanan bir kişi, Kanada'daki mahkeme salonunda yargıçların önünde 3.3 milyon dolar değerindeki 420 BTC'yi yetkilendrilmiş bir kişinin hesabına transfer etti.

Bitcoin’de dünyada bir ilk daha yaşandı. Kanada Finansal Piyasalar Kurumu (FMA) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Dominic Lacroix’in PlexCoin ICO’su aracılığı ile yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla dava edilmesini talep etmişti. Yatırımcılardan 15 milyon dolar topladığı öne sürülen Lacroix ile eşi Sabrina Paradis-Royer’ın varlıkları mahkeme kararı ile dondurulmuştu.

CCN.com’da yer alan habere göre alınan bu kararın ardından yargıç, geçtiğimiz Perşembe günü Lacroix’teki Bitcoin‘leri de yönetime teslim etmesi gerektiği kararını aldı. İşlemin onaylanması için Lacroix, Cuma günü mahkemeye çağrıldı.

Yetkililer, Lacroix’in Bitcoin transferi işlemi için mahkeme salonuna bir bilgisayar getirdiler. Lacroix, kendisinde bulunduğu toplam değeri yaklaşık 3.3 milyon dolar eden 420 BTC’yi mahkeme salonunda yargıçların önünde mahkemenin görevlendirdiği bir kişinin hesabına aktardı.

SEC, Lacroix’i PlexCoin ICO’sunun bir aydan kısa bir sürede yüzde 1,354 kâr vadetmesinden sonra dolandırıcılık karşıtı düzenlemeleri ihlal etmekle suçlamıştı.

→ BINANCE’DE LİSTELENECEĞİ DUYURULAN HOLO’DA BÜYÜK SIÇRAMA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl