Bitcoin balinaları beklemede

Analist Murad Mahmudov, katıldığı bir konferansta Bitcoin balinalarının Bitcoin'lerini son birkaç aydır satmadığını tespit ettiklerini söyledi.

1475 0

Kripto para serbest yatırım fonu yöneticisi Murad Mahmudov’a göre, büyük oranda Bitcoin sahibi olanları tanımlayan “Bitcoin balinaları”, şu anda BTC’lerini tutuyor ve satmıyor.

Letonya’da düzenlenen bir Bitcoin konferansı olan Baltic Honeybadger’da konuşan Azerbaycanlı isim, “Son birkaç ayda büyük Bitcoin sahiplerinin Bitcoin’lerini satmadıklarını veya başka bir yere taşımadıklarını tespit ettik. Evet, kısa vadede fiyat yükselebilir ya da düşebilir fakat orta vadede çok iyimseriz.” dedi.

Decrypt‘te yer alan habere göre, araştırma Mahmudov’un belirlediğini iddia ettiği ve dinleyicilerle paylaştığı Bitcoin’in ilerlemesinde 50’den fazla pozitif katalizörden sadece biriydi.

Bu katalizörden bazıları şu şekilde: Bitcoin’in volatilitesinde istikrarlı bir azalma, devlet ve bankalar gibi kurumlara duyulan güvenin dağılması, nakit kullanımını yasaklama girişimleri, artan küresel borç ve servet eşitsizliği, Bitcoin ağının ve altyapısının büyüyen gücü ve gelişimi, Internet ve akıllı telefon nüfuzunun artması…

Mahmudov, bu 50 katalizör arasından en güçlülerinin nakdin ortadan kaldırılması ile negatif faiz oranları olduğunu söyledi.

Analist, son olarak “Yalnızca fiyat perspektifinden konuşacak olursak Bitcoin’in geleceğini belirleyenler büyük sermaye sahipleri olacak. Bence çok yakında alternatif varlıklar arayışına girecekler ve bu boşluğu Bitcoin’in doldurması çok muhtemel.” şeklinde konuştu.

Eski bir Goldman Sachs analisti olan Mahmudov, şu anda kripto para fonu Adaptive Capital’in yatırım şefi olarak görev yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun