Bitcoin maksimalisti Max Kaiser: “Bitcoin düşüyor” diyenler kumarhaneye gitsin

Bitcoin'in ilk günlerinden itibaren savunucusu olan ve şu anda El Salvador'da yaşayan Max Kaiser verdiği son röportajda Bitcoin yatırımcılarının sürekli fiyata bakmayı bırakmalarını söyledi. Kaiser, "Ağ sağlam şekilde yerinde duruyor. fiyat her zaman sonradan gelir. 'Bitcoin düşüyor' diyenler kumarhaneye gitsin ve kumar oynasın" dedi.

Bitcoin maksimalisti olan ve kendi ifadesine göre tüm yatırımlarını Bitcoin’e yapan Max Kaiser, katıldığı Stansberry Research yayınında yine iddiaları açıklamalarda bulundu.

“Fiyat en sonunda yükselir, bakmayın”

Bitcoin fiyatına bakanların yatırımcı olmadığını dile getiren Kaiser, en az 4 senelik yatırım yapmadan Bitcoin’de kâr beklemenin doğru olmadığını ifade etti:

“Bitcoin uzun vadeli yatırımdır. Çıktıı ülk günden beri doalr karşısında yükseliyor. Bundan sonraki 10, 20, 30 ve 50 yılda da yükselecek. En az 4 sene yatırım yapmadığını sürece önemli bir kâr sağlamanız çok zor. O yüzden sürekli fiyata bakmak mantıksız. Fiyat her zaman geriden gelir ama en sonunda yükselir. Bu yüzden sürekli fiyata bakmayın. Bakanlar kumarjaneye gidip kumar oynasınlar”

“Ben ağın ne kadar sağlam olduğuna bakarım”

Bitcoin’de fiyatın düşük olmasına rağmen hash rate’in her geçen gün rekor kırdığını belirten Kaiser şunları söyledi:

“Beni fiyat değil ağın sağlamlığı ilgilendiriyor. Ağ zorluğu ve hash rate de her geçen gün rekor kırıyor. Dediğim gibi önemli olan bu. Ağın sağlam olması. Fiyat zaten uzun vadede hep yükseliyor. Yükselmeye de devam edecek. 2023’te de bir ralli gelebilir. Ben bu bölgeleri çok önemli bir alım seviyesi olarak görüyorum. Fiyat yükseldiği zaman insanlar ‘Treni kaçırdım’ diye üzülüyorlar. Şimdiki seviyeler de Bitcoin’e giriş yapmak için çok iyi…”

“ABD medyasına artık güven olmaz”

Son dönemde yaşanan FTX olayları ve ABD medyasının tavrı da sorulan Kaiser, “New York Times ya da Wall Street Journal gibi kurumlara artık güven olmaz. Burada onların haberlerini de okumak zorunda kalmıyoruz.” dedi.

Kaiser ayrıca elinde Bitcoin dışında sadece bir ons altın olduğunu, onu da insanlara altın almanın ne kadar saçma olduğunu göstermek için tuttuğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl