Bitcoin maksimalisti Michael Saylor 3 milyon satoshi dağıtacak

Bitcoin alımlarıyla bilinen ve yönettiği şirket MicroStrategy'yi de dünyanın en çok Bitcoin tutan firması yapan Michael Saylor, kendisine Twitter'dan yorum yazan 3 kullanıcıya 1'er milyon satoshi (yaklaşık 200 $) vereceğini açıkladı.

michael saylor

2020 yılının Ağustos ayından bu yana hem bireysel hem de şirketi MicroStrategy’nin düzenli olarak Bitcoin alımlarında bulunduğu MicHael Saylor, toplamda 3 milyon satoshi dağıtmaya karar verdi.

Lightning Network anketiyle başladı

Saylor, isveçli araştırmacı ve Arcane Assets Fonu’nun CIO’su konumundaki Eric Wall’un Twitter anketinde sorduğu soruya cevap verdi ve 3 kişiye 1’er milyon satoshi dağıtacağını açıkladı.

Eric Wall, Twitter hesabından Saylor ile ilgili bir anket yapmış ve “Sizce Michael Saylor hayatında 3’ten fazla Lightning transferi yapmış mıdır?” diye sormuştu. Bu ankete Saylor da yine Twitter’dan cevap verdi ve “Doğru cevap evet. Ve bu yorumun altına Lightning ile alakalı, en çok beğenilen ‘meme’leri gönderen 3 kişiye 1’er milyon satoshi’lik transfer yapacağım” dedi.

Saylor transferleri Lightning ağı üzerinden gönderecek. Satoshi Bitcoin’in en küçük birimi olarak biliniyor. Lightning ağı üzerinden küçük Bitcoin ödemeleri hem hızlı hem de çok az maliyetli (sıfıra yakın) işlem ücretleriyle yapılabiliyor.

Lightning Network tabanlı platformunu yaratacak

Bilindiği gibi Saylor bir süre önce şirket CEO’luğundaki görevini bırakmıştı. Saylor bu kararı Bitcoin ile ilgilenmek için aldığını belirtmişti. Saylor’ın bu kararından sonra ise, birkaç gün önce MicroStrategy şirketi , e-ticarette kullanılmak üzere kendi Lightning Network sistemini kurmak için çalışmalara başlamış ve bir Bitcoin LN yazılım mühendisi için iş ilânı yayımlamıştı.

MicroStrategy’nin elinde 130 bin Bitcoin bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl