12,000’in ardından sırada ne var? Şant Manukyan’dan güncel Bitcoin yorumu

Şant Manukyan, bugün 12,000 doları aşan Bitcoin'e ilişkin son değerlendirmesinde böyle bir yükselişin mutlaka satış getireceğini ancak günlük kapanışın önemli olduğunu söyledi. Manukyan, "Bu hareketin 13,400'e devam etme ihtimali, fiyatın 11,700'ün üzerinde kapanması halinde son derece olası" şeklinde konuştu.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, bu sabah paylaştığı ve İş Yatırım Youtube kanalında yayınlanan son Bitcoin değerlendirmesinde böyle bir yükselişin mutlaka satış getireceğini fakat öncelikle günlük kapanışın dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Manukyan, şöyle dedi:

“Bitcoin’de sert bir yükselişle karşı karşıyayız. İşin doğrusu bu tarz bir yükseliş mutlaka bir satış getirecektir. Olayın fiyatın 20,000 dolara gittiği döneme benzemesine ramak kaldı. Bu benim kesinlikle istediğim bir şey değil. Dolayısıyla bu tarzdaki bir yükselişin hızlı bir dönüşü de olacaktır. Öncelikle kapanışı görmek istiyorum. Buralardan gelecek olan satışın, ki gelmesi sağlıklı da olur, düzeltme özelliği taşıyacağını düşünüyorum.”

“Dinamikler tamamen ayrı”

“İkinci kritik nokta, Bitcoin’in dominans oranı artıyor. Dolayısıyla dominans tarafına baktığımda 60’ların geçilmesi bu defa farklı bir ralli ile karşı karşıya olduğumuzu söylüyor. Daha önce de konuşmuştuk, 2017’deki harekette Bitcoin yine ralli yapmış fakat altcoin’lerin daha hızlı rallisinden dolayı dominansı düşmüştü. Şimdiki harekette tamamen ayrı bir dinamik söz konusu. Sadece grafiğe baktığımızda hareket, 2017’ye çok benziyor olsa da temel olarak baktığımda çok farklı dinamiklerle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.”

“Fiyat, 11,700’ün üstünde kapanırsa 13,400 son derece olası”

“Şimdi nasıl bir strateji izlememiz lazım? Öncelikle fiyatın 11,700’ün üzerinde kapanıp kapanmayacağını görmek istiyorum. 11,700’ün üzerindeki kapanışlar bizi 13,400’e götürecektir. Açıkçası benim tercihim bu değil. O kadar hızlı bir hareket istemiyorum. 11,700’e doğru bir geri çekilme ve oralarda biraz oyalanıp 13,400’e gitmesini tercih ederim fakat şu anda bu hareketin 13,400’e devam etme ihtimali fiyatın 11,700’ün üzerinde kapanması halinde son derece olası.”

Bitcoin, TSİ 10.10 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 12,650 dolardan işlem görüyor. Fiyat, Türkiye piyasasında ise 74,000 TL
Şu anda yükselişin aşırı alım bölgesinde olduğunu ancak gelecek düzeltmenin tepeden dönüş olmayacağını söylüyor.

(12:20-17:55)

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl