Düzeltme tamamlandı mı? Şant Manukyan’dan güncel Bitcoin yorumu

ABD'den gelen Bitcoin'le ilgili açıklamaları olumlu bulduğunu söyleyen Şant Manukyan, fiyatta düzeltmenin sona erdiğiyle alakalı bir işaret olmadığını ifade etti.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım’ın Youtube kanalında bu sabah yayınlanan bir video ile Bitcoin’deki güncel görünümü değerlendirdi.

Manukyan, ABD Başkanı Donald Trump ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Bitcoin’e ilişkin açıklamalarını artık kripto paraların üst düzeyde muhatap alınıyor olması nedeniyle olumlu gördüğünü söyledi.

Manukyan, şöyle dedi:

“Dün akşam Mnuchin’in kripto paralara yönelik açıklamaları vardı. Daha önce üst düzey görevlilerin, kamunun muhatap almadığı bir kripto para konusunun artık ABD Başkanı düzeyinde muhatap alındığını görüyoruz. Dolayısıyla Başkan ve Hazine Bakanı’nın açıklamaları negatif tonda olsa bile muhatap alınıyor olmaları en azından bu para birimlerinin kalıcı olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla bunu son derece olumlu görüyorum.”

Manukyan, Bitcoin’in fiyatına ilişkin olarak ise düzeltmenin sona erdiğini söylemek için bir işaret bulunmadığını ifade etti:

“Öte yandan fiyata böyle bir olumluluk yansımadı. Şu anda düzeltmenin bittiğini söylemek için elde done yok. Aşağıya doğru baskının, 9400’lere, ardından 8900’lere doğru devam etmesi mümkün gibi görünüyor. Genel resim içinde baktığımızda, şu anda negatif fiyatlanan bu haberlerin aslında uzun vadede pozitif gelişmeler olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin, TSİ 17.50 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 10,450 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl