Manukyan: Bitcoin’de 13,400 kırılırsa artık yeni zirve konuşulabilir

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bitcoin'e ilişkin son değerlendirmesinde 13,400'ün kırılması halinde artık yeni zirvenin konuşulmaya başlanabileceğini söyledi.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım’ın Youtube kanalında paylaşılan bir video ile Bitcoin’i değerlendirdi.

Bitcoin’de 11,700 dolar seviyesinin çok makul bir şekilde kırıldığını ifade eden Manukyan, “Ben doğrudan bıçak gibi yukarı hareketlerden çok fazla hoşlanmıyorum. 13,400’ün aşılmasıyla beraber bence artık yeni bir zirveyi konuşmaya başlayabiliriz. Aşıldıktan sonra ara hedefleri elbette paylaşacağım ama son hareket çok temiz bir hareket oldu. 13,400’ü daha önce geçse de ilk testinde güzel bir satış geldi. 9,400’ü bekliyordum, biliyorsunuz. Oraya gelmeden 9,600’lerde toparladı, problem değil. Gayet makul bir şekilde gidiyor. Bundan sonraki hareket de 13,400’ün kırılmasıyla olacaktır. Ondan sonra da yeni zirveleri konuşabiliriz.” dedi.

En büyük kripto paranın piyasa payının yüzde 65’e ulaşmasına da değinen ekonomist, “Bitcoin’de ilk 13,400’ü gördüğümüz zamana oranla daha yüksek bir dominans seviyesi söz konusu. 60-62’li seviyeleri de net bir şekilde kırabildik. Burada da yukarı yönlü hareket sağlıklı bir şekilde devam ediyor. ” şeklinde konuştu.

Manukyan, Bitcoin’in piyasa payındaki yükselişe bağlı olarak ETH/BTC çiftindeki düşüşü de değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“ETH/BTC çifti de dominansta gördüğümüzü yansıtıyor. 0.025 seviyesinin kırılması, paranın net bir şekilde Bitcoin’e gittiğini gösteriyor olacak. Tabi yukarı da dönebilir fakat özellikle bunu takip etmenizi öneririm. Kırılma, Bitcoin’in kendisini ne kadar ayrıştırabileceğini de gösterecek.”

Manukyan son olarak 16 Temmuz’da Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Libra oturumu ve Bakkt’ın 20 Temmuz’da testlere başlayacak olması gelişmelerine dikkat çekti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl