Şant Manukyan, Bitcoin’deki son fiyat hareketini yorumladı

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Bitcoin ve Türk Lirası'ndaki mevcut görünümü değerlendirdi. Manukyan, Bitcoin'in son fiyat hareketinin ardından 9400'ün net bir şekilde kırılmasının 14,000 doları aşacak bir hareketi başlatacağını düşündüğünü söyledi. Ekonomist, Türk Lirası'nda ise volatilitenin bu kadar düşük olmasının çok sağlıklı olmadığını ifade etti.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Bitcoin’deki son görünümü değerlendirdi.

Manukyan’ın yorumları şöyleydi:

“Bitcoin nihayet 9400 kritik seviyesine ulaşmış durumda. 9427’yi gördükten sonra biraz geri çekilme gösterdi. Tabi buralar çok kolay seviyeler değil. 9400 – 9600 eski dipler olduğu için buralarda biraz zorlanması kaçınılmaz gibi görünüyor. Net bir şekilde bu seviyeleri aşarsak ben 14,000 doları aşacak bir hareketin başlayacağını düşünüyorum.”

Manukyan, Dolar/Türk Lirası’na ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk Lirası’nda çok önemli bir hareketlilik olmadı. Volatilitenin bu kadar düşük olmasını çok sağlıklı görmüyorum. Pound, Euro, Yen… Bütün bunlarda çok yüksek volatilite oluşmaya başladı. TL tarafı bu volatiliteyi hiç yansıtmıyor. Bu da çok sağlıklı değil ve emniyet vanalarının çok açık olmadığını gösteriyor. Kısa vadede içinde bulunduğumuz bu seviyelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Biraz daha üzerine yerleşirse 6.10’lara bir hareket başlayabilir. Burada kritik olan 5.86 seviyesi. Orası kırılmadan aşağı yönlü bir trendin başladığından bahsetmek mümkün olmayacak.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl