Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Patent Group, 4813 BTC satın aldı

bitcoin (80)

Kripto para madencilik şirketi Marathon Patent Group, 31 bin 135 dolar ortalama fiyattan 150 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Alım NYDIG ile birkaç saatte yapıldı

Şirket, 4813 BTC’lik söz konusu satın alımı, kurumsal Bitcoin alım satım şirketi NYDIG üzerinden gerçekleştirdi. NYDIG, alım emrinin fikirden uygulamaya kadar yalnızca birkaç saat içinde tamamlandığını aktardı.

ABD Doları’ndan daha iyi bir uzun vadeli strateji

Marathon CEO’su Merrick Okamoto, konu hakkında The Block’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’e yatırım yapmanın şirket için nakit rezervi ABD Doları’nda tutmaktan daha iyi bir uzun vadeli strateji olduğunu belirtti.

Bitcoin alımı sonrası şirketin ne kadar nakit rezervinin kaldığı bilinmiyor ancak Okamoto, 250 milyon dolarlık sermaye artışından önce 425 milyon dolarlık nakit parası bulunduğunu açıkladı.

Günde 2 BTC üretiyor

Şirket, 2017 yılının sonlarından beri Bitcoin madenciliği yapıyor. Bugüne kadar Bitcoin madenciliğinden elde edilen miktar 2560 BTC oldu ve şu anda günde yaklaşık 1.5 ilâ 2 BTC üretimi yapılıyor.

Yakında üretim günde 60 BTC’ye kadar çıkacak

Marathon Patent Group, operasyonlarını büyütmek için yakın zaman önce Bitmain’den 270 milyon dolar bedel ile 100 bin 500 S19 madencilik cihazı sipariş etti. Bu siparişlerin gönderiminin bu hafta yapılmaya başlanacağı, tamamen çalışır durumda olduğunda ise şirketin madencilik gücünün saniyede 256 petahash’ten 10.34 eksahash’in üzerine çıkacağı ifade ediliyor. Bu hash rate ile şirket, günde yaklaşık 55 ilâ 60 BTC üretebilecek.

CEO, ayrıca Beowulf Energy ile kurulan ortaklık neticesinde kilovatsaat başına enerji maliyetinin 0.028 dolara düşeceğini ve her bir BTC için maliyetin 7 bin 700 dolardan 4 bin 400 dolara gerileyeceğini kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl