Bitcoin savunucusu John McAfee, ABD’den kaçtı

Son yıllarda Bitcoin ve kripto para savunucuğuyla nam salan John McAfee, yayınladığı bir video ile ülkesi ABD'den kaçtığını açıkladı.

Dün yayınlanan bir videoda yaptığı açıklamada ABD’li girişimci ve seri kripto para savunucusu John McAfee, 2020 başkanlık kampanyasını yürütmek için ülkeden kaçtığını söyledi.

McAfee, videoda ABD vergi yetkilileri tarafından suçlandığını iddia ediyor ve kampanyasını uluslararası sulardaki bir tekneden yürütmeyi planladığını belirtiyor.

Gelecek yıl ABD başkanlığına aday olmayı düşünen tartışmalı kripto para topluluğu şahsiyeti, ABD Gelir İdaresi (IRS) tarafından büyük bir jurinin kendisine karşı toplandığını öğrendiğini söyledi.

McAfee, aleyhindeki iddiaların tam olarak ne olduğunu bilmediğini söylese de bundan haftalar önce son sekiz yıl boyunca vergi ödemediğini açıklamıştı.

Başkanlık kampanyasını ABD’deki aracılarını kullanarak yöneteceğini söyleyen McAfee, ilgili videodaki konuşması sırasında bilinmeyen bir yerde, uluslararası sularda olduğu bildirilen bir teknedeydi.

Önde gelen teknoloji adamı, geliştirdiği antivirüs programı McAfee ile zaten tanınıyordu fakat son yıllarda kripto paraların açık sözlü savunucusu olarak ününe ün kattı. 2017’de yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 2020’ye kadar 1 milyon dolara ulaşmaması halinde ulusal televizyona çıkıp penisini yiyeceğini söylemişti.

Haber: CoinTelegraph

→ BITCOIN’DE UMUT BELİRTİLERİ ARANIRKEN O SİNYAL YENİDEN GÖRÜNDÜ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl