Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg analisti: Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara ilerliyor

Bloomberg'in tecrübeli analisti Mike McGlone, Bitcoin'in piyasa değerinde 1 trilyon doları hedeflediğini söyledi. McGlone, bu konuda en büyük engelin ise BTC'nin şu ana kadar ulaştığı en büyük seviye olan 20 bin dolar barajı olduğunu belirtti

bitcoin

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’dan iddialı bir tahmin daha geldi. En büyük kripto para hakkında olumlu düşünceleriyle bilinen McGlone, BTC’nin piyasa değerinin 1 trilyon dolara doğru gittiğini belirtti.

Twitter hesabından yaptığı yorumda, Bitcoin‘in benimsenmesinin ciddi şekilde arttığını belirten McGlone, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri için en büyük engelin ise BTC’nin şu ana kadar ulaştığı en büyük seviye olan 20 bin dolar barajı olduğunu belirtti. Başarılı analistin grafiğine göre BTC 2021 ve 2022 arasında 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacak.

McGlone’un tweet’i şu şekilde:

“1 trilyon dolarlık piyasa değerine giden yolda birincil engel 20 bin dolar seviyesi. Altının dijital versiyonunun hem sınırlı arzı var hem de tarihsel olarak dolar değerinin yanına sıfır koyma alışkanlığı… 2021’de de fiyat artışı devam edecektir. Ana akım benimsenme devam ediyor.”

Bloomberg ve McGlone tarafından hazırlanan ve bu ay başında yayımlanan bir haberde de Bitcoin’in önümüzdeki yıl büyük bir parabolik yükseliş gösterebileceği belirtilmişti. Haberde bu yükseliş için bazı faktörler sıralanmıştı. Bunların en önemlileri ise Bitcoin’in sürekli azalan ve 21 milyonla sınırlı olan arzı, kripto varlık yönetim şirketi Grayscale’in ve diğer kurumsal şirketlerin düzenli alımları ve son ödül yarılanmasının zamanı gösterilmişti:

“2021 yılında Bitcoin’de 10 bin dolar destek ve 20 bin dolar direnç olarak gözüküyor. Bu yıl en büyük kripto para için hızlı yükselişlerin olacağı bir yıl olacak. Ödül yarılanmalarından sonraki yıllar her zaman en büyük yükselişlerin olduğu yıllardır. 2017 gibi 2021 de, 3 yıllık bir temel inşaası oluşturacak. Arzı sınırsız coin’lerin fiyat ilerlemelerini durdurduğu geniş kripto piyasasının aksine Bitcoin arzı sınırlıdır.”

Hbaerin yayına girdiği TSİ 11.35’te 18 bin dolar barajını da aşmış olan Bitcoin’in şu anki piyasa değeri ise yaklaşık 335 milyar dolar…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl