Bitcoin’de 12 bin doları öngören Bloomberg analistinden yeni rapor

Bloomberg analisti Mike McGlone, Ağustos ayı raporunda Bitcoin için iyimser görünümünü devam ettirdi.

bitcoin

Analist Mike McGlone, Bloomberg Intelligence’ın Ağustos ayı kripto para raporunda, Bitcoin’in fiyat yolculuğu için iyimser bir tablo çizdi. McGlone, geçtiğimiz ay bildirdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini vermişti.

Bitcoin, ana akım olma yolunda hızla ilerliyor

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döneceğini öngören McGlone, Ağustos raporunda lider kripto paranın ana akım yatırım olma yolunda hızla ilerlediğini vurguladı.

McGlone’nin ifadelerine göre, fiyatın Temmuz ayında 10 bin doların üzerine çıkmasıyla bu seviye, dirençten desteğe döndü ve artan benimseme, göreceli kıtlık, Bitcoin’in lehine gelişen makroekonomik zemin, lider kripto paranın yukarı yönlü gidişatını destekliyor.

Altının dijital versiyonu olarak ilgi görüyor

Raporda, Bitcoin ve altının sıfır ve negatif faiz oranları ile parasal genişlemeden dolayı hisse senetlerinin getirilerinin azaldığı bir dünyada değer depoları olarak artan sayıda yatırımcı çektiği belirtiliyor. McGlone’ye göre Bitcoin altının dijital versiyonu olarak ilgi görüyor.

Nasdaq ile bir karşılaştırmaya da yer verilen raporda, “Bitcoin’in Nasdaq Bileşik Endeksi’ne kıyasla artan talebe karşı azalan arz ve düşen volatilite nedeniyle Nasdaq’tan daha yüksek seviyeleri sürdürme olasılığı daha fazla.” deniyor.

Ethereum’un fiyat artışı spekülatif

Raporda, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum gibi diğer kripto paralara da yer verildi. Ethereum’daki fiyat rallisinin Bitcoin’deki fiyat rallisini destekleyen uygun talep ve arz koşullarına kıyasla daha spekülatif olduğu vurgulandı. Ethereum’un piyasada çok sayıda rakiple karşı karşıya bulunduğuna dikkat çekildi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl