Roger McNamee: 2018 yılı Bitcoin için belirleyici bir yıl olacak

Elevation Partners'in kurucularından ve Facebook'un ilk yatırımcılarından Roger McNamee, 2018'in Bitcoin için belirleyici bir yıl olacağını düşünüyor.

Teknoloji yatırımcısı Roger McNamee’e göre, Bitcoin 2018 yılında da yükselişini sürdürürse meşru hale gelecek.

CNBC’ye konuşan McNamee, şunları söyledi:

“Bitcoin, büyük finansal dünyada hala çok küçük bir piyasa ancak önemli bir yılı geride bıraktı. Bunu spekülatif bir çılgınlık etrafında yaptık. Eğer bu çılgınlık yeterince uzun sürerse kendi kendini besleyen bir hal alır. Bir çöküşten sonra bile meşru bir endüstri olur.”

McNamee göre, Bitcoin piyasasının şu anki performansı, daha fazla para çekme potansiyeline sahip olduğunu ve küresel finans piyasanın bir parçası haline gelebileceğini gösteriyor.

Bundan bir hafta önce Bitcoin, tüm kripto para birimleriyle birlikte ciddi bir düşüş yaşadı. BTC, tek başına yaklaşık yüzde 30 oranında geriledi. Fakat piyasa hızlı bir şekilde toparlandı.

‘Yeni yılda daha fazla oynaklık yaşayacak’

Ünlü teknoloji yatırımcısı, bu konuda önümüzdeki yıl Bitcoin’in daha fazla oynaklık yaşayacağını ifade etti.

Ünlü analist Ronnie Moas, yeni yılda Bitcoin’in 28.000$’ı bulabileceğini söylemişti. TenX’in kurucu ortağı Dr. Julian Hosp ise McNamee gibi Bitcoin’in yeni yılda aşırı volatil olacağını düşünüyor. Hosp, Bitcoin’in 2018’de 60.000$’ı bulabileceğini, 5.000$’a da gerilebileceğini belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl