ABD’nin Venezuela lideri olarak tanıdığı isim Bitcoin meraklısı çıktı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Venezuela'nın meşru liderli olarak tanıdıklarını bildirdiği Juan Guaido'nun Bitcoin meraklısı olduğu ortaya çıktı.

1988 0

Son birkaç günde Venezuela’da yaşanan olaylar, dünya gündemini sarstı. ABD Başkanı Donald Trump, mevcut başkan Nicolas Maduro’ya karşı muhalefetin lideri Juan Guaido’yu Venezuela Başkanı olarak tanıdıklarını ilan etti.

Yıllardır ülkenin fiili başkanı olarak görev yapan Maduro da bu gelişmenin ardından ABD ile olan tüm diplomatik ilişkileri kestiklerini söyledi ve ABD’li diplomatlardan 72 saat içinde ülkeyi terk etmelerini istedi.

2014 yılında Bitcoin’i tweet’lemiş

Trump tarafından Venezuela Başkanı olarak tanınan Juan Guaido, Bitcoin’e olan ilgisi ile dikkat çekiyor. Guaido’nun 2014 yılında dünyanın gözü henüz Bitcoin’in üzerinde değilken Bitcoin hakkında tweet’lediği belirlendi.

35 yaşındaki politikacı, 21 Ağustos 2014 tarihinde Twitter hesabından Venezuela’nın ilk Bitcoin borsasının açıldığını bildiren bir haber paylaşmış. Bu sırada Bitcoin, 500 dolardan işlem görüyordu.

Venezuela’nın ekonomisiyle ilgili en büyük sorunlardan biri hiper enflasyon. Bu durum, ülkenin para birimini yıllar içinde oldukça değersiz hale getirdi. Sonuç olarak ülkedeki birçok insan kripto paralara yönelmeye başladı ve bazıları Bitcoin’in potansiyel bir çözüm olabileceğine inanıyor. Kripto paralarda bir çözüm arayan ülke, Petro adında petrol destekli resmi bir kripto para bile çıkardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl