‘Bitcoin, 7000 dolara düşüyor, çünkü merkez bankaları onu istemiyor’

Pekin Üniversitesi'nde ekonomi profesörü olarak görev yapan Cao Heping, Bitcoin'in 7000 dolar seviyelerine düşmesinin sebebinin merkez bankalarının işlerine doğrudan bir tehdit oluşturması olduğunu söyledi.

Pekin Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olarak görev yapan Cao Heping, Sina Finance ile yaptığı röportajda Blockchain’in kesinlikle merkeziyetsizlik demek olmadığını ve Bitcoin’in 7000 dolar seviyelerine düşmesinin sebebinin merkez bankalarının işlerine doğrudan bir tehdit oluşturması olduğunu söyledi.

Blockchain’in kesinlikle merkeziyetsizliğe eşit olmadığı sözüne açıklık getiren Cao, “Zincirdeki her katılımcının bir merkezdir. Bu nedenle Blockchain kısmen merkezi bir platformdur.” dedi.

‘Hükümetler, Bitcoin’in gelişimini sınırlamak isterler’

Cao sözlerinin devamında, “Bitcoin, ilk kez bize Blockchain teknolojisinin alternatif bir para birimi yaratma potansiyeline sahip olduğunu ve dolaşımdaki nakit para miktarını gösteren M0 para arzını değiştireceğini anlatır. Bitcoin neden şimdi 7000 dolar seviyelerine düşüyor? Çünkü Bitcoin M0 olarak görülebilir ve merkez bankalarına doğrudan bir tehdit oluşturur, bu nedenle hükümetler Bitcoin’in gelişimini sınırlamak isterler.” şeklinde konuştu.

Cao Heping

‘Blockchain’le harika hikayeler göreceğiz’

Blockchain teknolojisinin ticari bankalar tarafından çözülemeyen bazı problemleri ele aldığını ve büyük miktarda maliyetten tasarruf getirdiğini söyleyen Cao, “Eğer Blockchain üniversitelerin, hastanelerin ve otellerin yönetimine entegre edilecekse harika hikayeler göreceğiz. Blockchain; AI, VI ve VR’ın kombinasyonundan daha güçlü bir stratejik teknolojidir.” dedi.

→ BITCOIN NEREYE KOŞUYOR? İŞTE KISA VADELİ OLASILIKLAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl