Merkezsiz Bitcoin borsası rekabeti şimdiden kızışıyor: OKEx de geliyor

Merkezsiz borsa rekabeti kızışıyor. Halihazırda merkezsiz bir borsa inşa etmek için uğraşan Binance'in yanına OKEx de ekleniyor.

8BTC’de yer alan habere göre OKCoin ve OKEx‘in CEO’su Star Xu,  bir röportajında OKCoin’in merkezsiz bir kripto para borsası kurmayı planladığını açıkladı.

Xu’nun CEO’su ve kurucusu olduğu OKCoin’in artık iki ana iş dalı var.  Yurt dışı operasyonları söz konusu olduğunda şirket, OKEx dahil, dünya çapında birçok lisanslı kripto para borsası kurdu. Yurt içi operasyonlarda ise dijital cüzdan, Blockchain‘in temel teknolojilerini ve uyumlu uygulamaları geliştirmek için çalışıyorlar.

Xu, aynı zamanda bir halka açık zincir de geliştirdiklerini söyledi. CEO, Blockchain’in benimsenmesinin önündeki ana engelin düzenlemeler değil, temel teknolojiler olduğu görüşünde.

Xu, OKCoin’in merkezi olmayan bir ticaret platformu kurmayı planladığını da ifade etti ve “Gelecekte kripto paralar arasındaki işlemler için merkezsiz borsalar, merkezi borsaların yerini alacaklar. Bu nedenle biz de kendimizi değiştirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Blockchain sektörünün gelişimine dair fikirleri sorulduğunda ise Xu, küresel kripto para piyasasının şu anda 200 milyar doların üzerinde olduğunu ve bu sayı 10 trilyona ulaştığında hemen hemen her şeyin Blockchain’ize olabileceğini düşündüğünü belirtti.

Bu arada OKEx’in dişli rakibi Binance de halihazırda merkezsiz bir kripto para borsası inşa etmek için çalışma halinde. Bugünkü lider merkezi borsalar arasındaki rekabet, gelecekte merkezsiz alanda da devam edecek gibi görünüyor.

→ CİRCLE’IN CEO’SU: GEÇEN SENE PİYASAYI HAREKETE GEÇİREN ETHEREUM’DU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl