Bitcoin’de Rekora Birkaç Ay Veren Analist: Altcoin Döngüsüne Girmek Üzereyiz

Bitcoin'in 20 bin dolarlık rekor seviyeyi kırmaya yakın olduğunu ileri süren analist Nicholas Merten, en büyük kripto paranın yeni rekorlar kırmasının herkesi harekete geçireceğini ve yeni bir altcoin rallisinin yaşanmasını sağlayacağını belirtiyor.

bitcoin

Kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in kendi rekoru olan 20 bin dolarlık seviyeyi kırmasının çok yakın olduğunu söyledi.

Youtube’un en popüler kripto para kanalı DataDash’in yeni bölümünde konuşan Merten, Bitcoin’in 20 bin doları geçecek seviyeye gelmesine birkaç ay yakın olduğunu belirtirken BTC’nin çıkış ve iniş döngülerini inceledi.

2022’de 100 bin dolar beklentisi

Merten, parabolik bir rallinin başlaması için iyi bir pozisyon alındığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Bitcoin’in aylık grafiğine baktığım zaman (geçmişle) ilginç bir benzerlik görüyorum. Bu da bana, birkaç ay içinde 20 bin doların üzerine çıkacağımıza dair güven veriyor. Odaklandığım ilk şey uzun vadeli grafik. Genişleme döngüleri… Bunu aslında konuşmuştuk. Her döngünün nasıl 11 ilâ 13 ay genişlediğinden bahsetmiştik. Bu durumda, doğal kalması için bir öncekine 12 ay ekledik. Sonuç olarak Kasım 2022 gibi 100 bin dolar civarında bir zirve bekliyoruz”

“2015-2017 boğa sezonu gibi…”

Başarılı analist ayrıca, 100 bin dolarlık öngörüsünün 500 bin dolar tahmininde bulunanların yanında ölçülü kaldığını belirtti. Merten ayrıca, BTC’nin yeni rekorlar kırmasının herkesi harekete geçireceğini ve müthiş bir altcoin sezonu yaşanmasını sağlayacağını, Bitcoin dominasyonunun da 2015-2017 boğa sezonundakine benzer sinyaller verdiğini söyleyerek şu yorumda bulundu:

“Bence bu benzerlik iyi bir sinyal. Önümüzdeki bir altcoin döngüsünün erken evrelerinde olabiliriz. Altcoin sezonunu hiç başlamamışken BTC dominasyonunun 72’den 66’ya gitmesinden bahsetmiyorum bile… Bu durum altcoin’lerin yer kazanması açısından iyi. Şu anda doğru yerdeyseniz ve bundan sonra da doğru hareketleri yaparsanız, çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz”

Öte yandan Merten yeni altcoin sezonunun Ethereum tarafından tetikleneceğine inanıyor. İkinci en büyük kripto paranın birkaç ay içinde patlayacağını belirten Merten, “Bulmak istediğimiz şey, bu kamanın üzerinde bir kırılım ve hem düşük fiyatların hem de yükseklerin seviyesinin artmasının devam etmesi. 2020 sonbaharıyla kışa doğru bir dönem önümüze çıkıyor. Altcoin ve Bitcoin dominasyonlarında beklentilerimize bu dönemde yaklaşabiliriz” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl