Bitcoin meşalesini yine çaldılar

2019 yılında dünyayı dolaşmaya başlayan ve 3 günde 38 ülkeye uğrayan Bitcoin meşalesi, bir kez daha çalındı.

Şimdiye kadar onlarca ülkeyi dolaşan Bitcoin’in lightning meşalesi, dördüncü kez çalındı.

Meşale, esasında ilk olarak 2019 yılının Ocak ayında anonim Bitcoin destekçisi Hodlonaut tarafından başlatılan bir dijital oyun. Her meşale taşıyıcısı, bir sonrakine Lightning Network üzerinden az miktarda Bitcoin gönderiyor. Temel kural ise meşale yeni birine teslim edildiğinde ödemeye biraz daha fazla para eklemek.

Etkinliğin amacı, Bitcoin’in en kritik bazı sorunlarını çözebilecek veya en azından büyük ölçüde hafifletebilecek bir ödeme teknolojisi olan Lightning Network’ün farkındalığını artırmak. Meşale, Twitter’in CEO’su Jack Dorsey tarafından bile taşındı.

Hodlonaut, meşaleyi birkaç gün önce tekrar yakma kararı almıştı. Bu kararın ardından sadece üç günde 38 ülkeyi gezen meşalenin dördüncü defa çalındığı duyuruldu. Yani, kötü niyetli biri aldığı ödemenin tamamını cebine indirdi. Hodlonaut tarafından yapılan açıklamada, “Lightning Network meşalesi, dördüncü defa çalındı… Ve dördüncü kez onu hırsıza gönderen kişi kendi cebinden ödemeye karar verdi. Meşalenin söndürülmesi zordur ama alıcılara daha fazla dikkat gösterilmesi gerekiyor.” ifadeleri kullanıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl