Washington DC Başsavcılığı, Michael Saylor’ı mahkemeye verdi

ABD’nin başkenti Washington DC’nin Başsavcısı Karl A. Racine, Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy’ye dava açtıklarını duyurdu.

Başsavcı, açıklamasında Saylor’ın on yıldan uzun bir süredir bölgede yaşamasına rağmen gelir vergisi ödemediğini, davanın vergi kaçakçılığı nedeniyle açıldığını bildirdi.

“Yüz milyonlarca dolarlık kazancın vergisi ödenmedi”

Racine, Saylor’ın DC’de yaşarken kazandığı yüz milyonlarca doların vergisini ödememesi konusunda yardımı olduğu iddiasıyla MicroStrategy şirketini de ayrıca dava ettiklerini belirtti.

Dava dilekçesinde Saylor’ın kendisini Florida ve Virginia’da ikamet ettiği şeklinde gösterdiğini, buna karşın Washington DC’de bulunan bir çatı katında yaşadığı öne sürüldü. Başsavcılık, Saylor’ın ABD İç Gelir Servisi’ne Florida’da ikamet ettiği yönünde bildirimde bulunduğunu da iddia etti.

Başsavcılık, Saylor’ın ödemekten kaçındığı vergi miktarının 25 milyon dolar olduğunu ileri sürüyor. Verginin ödenmesinin yanı sıra para cezası, dava masrafları talep ediliyor.

Saylor, henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Şu anda MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Saylor, bu ayın başında Bitcoin’e daha fazla odaklanmak için CEO’luktan ayrıldığını açıklamıştı.

MicroStrategy hisselerinde sert düşüş

Haberin ardından MicroStrategy’nin hisseleri yüzde 6.55 oranında değer kaybetti. MicroStrategy’nin bilançosunda yaklaşık 130 bin BTC bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl