250 milyon dolarlık Bitcoin alan dev şirket, daha fazlasının peşinde

Geçtiğimiz ay 250 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını beyan eden MicroStrategy şirketi, daha fazla alım yapabileceklerinin sinyalini verdi.

bitcoin

Nasdaq’ta işlem gören ve piyasa değeri neredeyse 1 milyar 500 milyon dolar olan iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, geçtiğimiz ay 250 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını beyan etmişti. MicroStrategy’nin bu hareketi, kripto para piyasasında geniş yankı uyandırmış ve oldukça konuşulmuştu. Sektörden çok sayıda uzman, şirketin bu hamlesini diğer şirketlerin de izleme ihtimali üzerinde durmuştu.

Podcast yayınımız Bitcoin 2140’ta da bu konuyu ele almış ve derinlemesine değerlendirmiştik:

MicroStrategy, Bitcoin ve diğer alternatif yatırımları enflasyondan kaçınmanın bir yolu olarak gördüğünü vurgulamıştı. Şirket, ABD Doları’nın zayıfladığını belirterek hazine varlıklarının deflasyonist veya daha az enflasyonist varlıklara kaydırmanın mantıklı olacağını kaydetmişti. CEO Michael Saylor, “Saylor, sıfıra yakın faiz oranları, sonsuz helikopter parası ve yaklaşan enflasyon hayaletinin doları yavaş yavaş yok ettiğini ifade etmiş ve “Büyük miktarda dolar tutmaya devam etmek bundan böyle ihtiyatli bir davranış olmaz.” şeklinde konuşmuştu.

Bitcoin yatırımı, 250 milyon doların ötesine geçebilir

Bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayınlanan yeni bir belgeye göre, şirket daha fazla Bitcoin alımının peşinde. Şirketin yönetim kurulu, yeni bir Hazine Rezerv Politikası kabul etti. Konu hakkında “Bu yeni politikanın bir sonucu olarak şirketin tuttuğu Bitcoin miktarı, 11 Ağustos 2020’de bildirdiği 250 milyon dolarlık yatırımın ötesine geçebilir.” ifadeleri kullanıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl