Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

MicroStrategy, Bitcoin’e 22 bin dolardan 650 milyon dolar daha yatırım yaptı

ABD'li iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, 650 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı daha yaparak toplam Bitcoin varlığını 70 bin 470 BTC'ye çıkardı.

microstrategy

ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy, 650 milyon dolarlık Bitcoin daha aldığını ilan etti.

Şirketten yapılan açıklamada BTC başına ortalama 21 bin 925 bin dolarlık ortalama fiyat ödendiği ve toplamda 29 bin 646 BTC satın alındığı bildirildi.

Son alımla birlikte artık MicroStrategy, 70 bin 470 BTC tutuyor ve bunların toplam değeri, mevcut fiyatlarla 1 milyar 600 milyon dolar yapıyor.

MicroStrategy, daha önce de üç aşamada toplamda 40 bin 824 BTC alımı yapmıştı. Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon dolar ödeyerek Bitcoin alan şirket, daha sonra 50 milyon dolarlık ek bir alım daha yapmıştı.

MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarının büyük getiri sağlaması, şirketi bu konuda daha cesaretli adımlar atmaya yönlendirdi. Yakın zaman önce 650 milyon dolarlık tahvil ihraç eden şirket, bununla Bitcoin alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu alım, bugün yapılan resmi açıklamaya göre tamamlanmış görünüyor.

Şirket, toplamda 70,470 BTC için ise BTC başına ortalama 15 bin 964 dolar ödedi.

CEO Michael Saylor, konuya ilişkin açıklamasında, “Bugün açıklanan ek Bitcoin alımı, dünyanın en yaygın olarak benimsenen kripto parası Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğuna olan inancımızın teyididir.” dedi.

Şirketin finans sorumlusu Phong Le ise “Şirket, Bitcoin’in daha iyi getiri fırsatı vereceğine ve zaman içinde nakit tutmaya kıyasla sermayemizin değerini koruyacağına inanmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl