Tim Draper’dan millennial’lara Bitcoin tavsiyesi

Amerikalı ünlü risk sermayedarı Tim Draper, gençlere geleceklerini garantiye almaları için paralarını Bitcoin'e yatırmaları tavsiyesinde bulundu.

Silikon Vadisi’nin ünlü milyarder yatırımcısı Tim Draper, Fox Business’a verdiği röportajda, millennial’lara (Y Kuşağı) geleceklerini garantiye almaları için paralarını Bitcoin‘e yatırmalarını tavsiye etti.

Draper’e göre millennial’lar, tarihte dünyanın finansal sistemin tüm geleceğinin önlerinde olduğu bir noktada duruyorlar. Bununla birlikte, Amerikalı risk sermayedarı, en büyük sorunun millennial’ların önceki nesillerden bugünün nesli için artık çalışmayan bir sistemi miras alması olduğunu söyledi.

Hatta Draper, bugünkü ekonomik ortamı antika bir araçla karşılaştıracak kadar ileri gitti ve “Bankacılık sistemimiz eskimiş Oldsmobile’dır.” dedi.

Milyarder isim, emeklilik için her seferinde bir kuruş para biriktirmenin artık millennial’lar için işe yaramadığını, onların zaten borçlu bir dünyada doğduklarını ve bugünkü maaşların gençlerin borçlarını ödemelerine izin vermediğini ifade etti. Draper, istedikleri için değil, öyle yapmak zorunda oldukları için millennial’ların alıcıdan ziyade kiracı hâline geldiklerine inanıyor.

Bitcoin’in ateşli bir destekçisi olan Draper, ilk yatırımını 2011 yılında Mt. Gox’u kullanarak yaptı. Draper, Mt. Gox’un çöküşü ile birlikte binlerce BTC’sini kaybetse de yatırım yapmaktan vazgeçmedi. Karşısına bir fırsat daha çıkan Draper, ABD’de Marshall tarafından düzenlenen bir açık artırmada tanesi 632 dolardan yaklaşık 30,000 BTC aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl