Bill Miller: Bitcoin hariç, çoğu kripto para başarısız olacak

Önemli miktarda Bitcoin yatırımı bulunan ünlü milyarder Bill Miller, Bitcoin'in dışında kalan çoğu kripto paranın başarısız olacağını söyledi.

Geleneksel piyasalardan gelen 68 yaşındaki efsane yatırımcı Bill Miller, kripto paralar hakkındaki son görüşlerini Bloomberg’e anlattı.

Miller, kripto paraların amiral gemisi Bitcoin’de iyimser olduğunu ve yükseliş beklediği söylerken diğer kripto paraların “muhtemelen değersiz” olduğunu ifade etti.

Milyarder isim ayrıca varlıklarının büyük bir parçasının Bitcoin‘de olduğunu belirtti.

Miller’a neden Bitcoin’e bu kadar çok yatırım yaptığı sorulduğunda ise “Nasıl sonuçlanacağını bilmediğimiz ilginç bir teknolojik deney olduğunu düşünüyorum.” dedi. Miller ayrıca şu anda Bitcoin’e yatırım yapmanın 100 dolarken yatırım yapmaktan çok daha az riskli olduğunu söyledi.

Fon yöneticisi, sözlerinin devamında şu anda dünyada 17 milyon BTC’nin ve 25 milyondan fazla milyonerin olduğunu belirterek “Eğer her milyoner bir Bitcoin almaya karar verse fiyatlar yukarı tırmanacaktır.” şeklinde konuştu.

Düşüncesinin diğer kripto paralar için geçerli olup olmadığı sorulduğundaysa Bitcoin’in para birimlerinin en istikrarlısı olduğunu, çoğu altcoin‘in de “muhtemelen değersiz” olduğunu kaydetti.

Ethereum’a ayrı bir parantez açan Miller, bu altcoin’in başarılı olabileceğini ifade etti.

Milyarder isim, taşınması ve işlem görmesinin kolay olmasının avantajı ile birlikte altınla benzer şekilde “korelasyonsuz bir varlık” olduğu için yalnızca Bitcoin’e odaklanmış durumda.

Son olarak Miller, kripto para yatırımcılarının temel çeşitlendirme ilkelerini takip etmelerini ve tüm yumurtalarını bir sepete koymaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

Miller’ın şirketi Legg Mason Capital Management, 2 milyar dolarlık varlıkları yönetiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl