Bitcoin’e 2014’te yatırım yapan milyarderden tatsız yorum

2014 yılında Bitcoin'e yüklü miktarda yatırım yaptığı bilinen milyarder isim Bill Miller, en büyük kripto paraya ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Miller, Bitcoin'de kısa vadeli olarak yönün 'aşağı' olduğunu söyledi.

Ünlü milyarder Bill Miller, CNBC canlı yayınına bağlanarak hisse senedi piyasalarının yanı sıra Bitcoin‘e ilişkin de yorumlar yaptı.

Miller, Bitcoin’in hisse ya da tahvil piyasasıyla istatistiksel olarak bir korelasyon içinde olduğu önermesine “Bitcoin bu piyasalarla bir korelasyon göstermiyor. Bu da mükemmel bir şekilde farklılaşmasına imkan tanıyor.” dedi.

‘Kısa vadede yön aşağı’

Miller, sözlerinin devamında “Kısa vadede Bitcoin’in aşağı yönlü hareket edeceğini düşünüyorum. Bitcoin, 2017 Aralık ayında zirveyi görmüştü. Hisse piyasası ise 26 Ocak 2018’de zirve yapmış, 5 haftalık bir düşüş döneminden sonra Eylül ayına kadar yine eski yerine gelmişti. Ancak, Bitcoin düşmeye devam ediyor. Bu nedenle aradaki korelasyon negatif.” şeklinde konuştu.

 

En düşük fiyatlardaki yükselişe dikkat çekti

Milyarder isim, konuşmasını şu ifadelerle bitirdi:

“Size ilginç bir teknik deneyden bahsedeyim. 10 yıl önce Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu yana yıldan yıla en düşük fiyatlara baktığımızda, neredeyse her yıl için en düşük fiyat bir önceki yıla göre daha yüksek olmuş. 2018’in en düşük BTC fiyatı 3,200$ olarak gerçekleşirken bir önceki yılda en düşük fiyat 785$ olarak gerçekleşmiş. Ve şu anda BTC 4,000$ seviyelerinde hareket ediyor. Bitcoin, Aralık’taki zirvesinin ardından 52 hafta sonra dibi gördü ancak hisse piyasalarında böyle bir şey görmedik. Bitcoin’i seviyorum ama çok değerli olma potansiyeli de var, 0 dolar olma potansiyeli de.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun