Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de 130 milyon dolar kaybeden milyarder: Bitcoin dikkatimi dağıtıyor

Bitcoin'e yanlış dönemde yaptığı yatırımdan dolayı 130 milyon dolar kaybettiği belirtilen Softbank'ın kurucusu ve CEO'su Masayoshi Son, Bitcoin'in fiyat hareketlerini takip etmek için fazla zaman harcadığını ve bu yüzden birçok önemli işine odaklanamadığını söyledi.

Dünya devi Japonya merkezli ve çok uluslu bir şirket olan Softbank’ın kurucusu ve CEO’su Masayoshi Son, New York Times’ın düzenlediği çevrim içi DealBook konferansında yatırım yapmasına rağmen Bitcoin’i anlamadığını ve fiyat dalgalanmalarına bakmasının kendisini çok yorduğunu söyledi.

Başarılı CEO, bir arkadaşının kendisine kişisel varlıklarının yüzde 1’iyle Bitcoin almasını söylediğini, kendisinin de bunu yaptığını belirtirken, en büyük kripto parayı anlamamasının yanında, sürekli dalgalanan fiyat hareketlerini takip etmek için de fazla zaman harcadığını ve bu yüzden birçok önemli işine odaklanamadığını söyledi.

Bitcoin’leri zararına sattı

Dev şirketin CEO’su arkadaşının tavsiyesine uyup Bitcoin aldığını ancak daha sonra 2018 yılında sattığını aktardı. Son’a göre satıştan dolayı elde ettiği zarar 50 milyon dolar civarında ancak Wall Strret Journal ise bu rakamın 130 milyon dolar olduğunu iddia ediyor. Son’ın kişisel varlığının yüzde 1’iyle Bitcoin aldığı düşünüldüğünde Japon işadamının 200 milyon dolarlık BTC alması söz konusu:

“Sattığım için mutluyum. Şimdi kendimi çok daha rahat hissediyorum. Bitcoin ve diğer dijital paraların hayatımızdan, en azından kısa sürede çıkacağını düşünmüyorum ancak ben başka projelere odaklanacağım. Bence dijital paralar işe yarayacak ancak hangi yapıda, hangi para kullanılacak bunu bilmiyorum”

Son ayrıca Tesla ve Amazon hisselerine erken yatırım yapma fırsatını da kaçırdığını belirtti.

Son haftalarda sert şekilde yükselen Bitcoin, 3 yıl sonra ilk kez 18 bin dolar barajını aşmıştı. Alman devi Deutsche Bank analistleri ise en büyük kripto paranın, 17 bin doların üzerinde tarihte sadece 5 kez kapanış yaptığının altını çiziyor. Özellikle PayPal’ın kullanıcıların Bitcoin alıp satma ve tutma hizmeti sunmaya başlamasından sonra ciddi şekilde yükselen BTC’nin önümüzdeki yıllarda da kalabalıklar tarafından kabul görmesi bekleniyor. Uzmanlara göre; ABD’de artık başkanlığına sadece resmi açıklama kadar uzak olan Joe Biden’ın da Wall Street regülasyonlarını kontrol edecek kurumun başına, kripto paralara olumlu bakan Gary Gensler’i getirecek olması da en büyük kripto paranın benimsenmesinde kilometre taşı olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl