Bitcoin milyoneri olan 24 yaşındaki genç, işinden istifa etti ve dünyayı geziyor

24 yaşındaki Kingsley Advani, geçtiğimiz yılın yaz aylarında kripto para birimlerine yaptığı yatırımla milyoner oldu.

24 yaşındaki Kingsley Advani, 2017 yılının yazında, laptop ve kulaklık gibi eşyalarını satıp banka hesabındaki paralarını çekerek kripto para birimlerine yatırım yaptı. Advani, Bitcoin satın almanın insan hayatını değiştiren geri dönüşleri gördükten sonra içeri girmek istedi. 34.000$’lık bir parayla kripto para birimlerine yatırım yapan Advani, altı ay içerisinde net servetinin 7 haneli rakamlara ulaşmasını izledi.

Advani, şimdi ise birçok kişi kariyer merdivenlerini tırmanmakla mücadele ederken kripto para birimleri girişimlerine maaş almaksızın danışmanlık veriyor. Genç yatırımcı; Londra, New York ve San Francisco şehirleri arasında mekik dokuyarak bir sonraki harika blockchain teknolojisi üzerinde çalışacak yeni şirketleri geziyor.

Business Insider‘a konuşan Advani, “İnsanlık tarihinde hiçbir noktada yirmili yaşlarındaki insanların böyle yüksek büyüme gösteren varlıklara yatırım yapmak için fırsat bulabileceğini düşünmezdim.” dedi ve şöyle devam etti:

“Geleneksel finansal sistemin isyanına benziyor. 2008 yılında yaratılmış olması tesadüfi değildi. Para göndermek için merkezileştirilmiş bankalara ihtiyacınız yok, bankalardan daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli.”

Advani, şimdi bir danışman ve melek yatırımcı olarak dünyayı dolaşıyor. Çoğunlukla yüksek hızlı Blockchain teknolojisi üzerine çalışan Stanford, Cornell ve MIT gibi önde gelen üniversitelerdeki yeni girişimlere yatırım yapıyor.

İçki içmediğini ya da parti vermediğini söyleyen Advani, boş zamanının çoğunu meditasyonla ve kripto para birimleri üzerine araştırma yaparak geçiriyor.

Başarının anahtarı

Advani, başarının anahtarının odaklandığı şeylerin sayısını sınırlamasında yattığına inanıyor. Bitcoin‘in değeri hakkındaki her haberi okumuyor, onun yükselişini ya da düşüşünü yakından incelemiyor.

Genç yatırımcı bunun yerine temel teknoloji ve kripto para birimlerinin olasılıkları üzerine son araştırmaları okuyor, nereye gideceğinin planlamasını yapıyor.

Advani, son olarak “Kaybetmeyi göze alabildiğiniz tutar kadar yatırım yapın.” tavsiyesini veriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl