Kripto para milyonerleri, paralarını nelere harcıyorlar?

Özellikle 2017 ile birlikte kripto paralar sayesinde bir servet elde eden yatırımcılar, paralarını dünyevi mülklere harcamaktan keyif alıyorlar.

2018’deki piyasa türbülansına karşın kripto para milyonerleri, paralarını hala fantezi kıyafetlerden hızlı arabalar, lüks evler ve gösterişli mücevherlere kadar birçok şey için harcamayı sürdürüyorlar. Ve birçoğu, sosyal medyada servetleriyle gösteriş yapma konusunda hiç çekinmiyorlar.

Kripto para piyasası 2017’de yatırımcılarına kat be kat kazandırdı fakat 2018’e gelindiğinde ise sert bir düşüş yaşadı. Bu süre zarfında yatırımcılar ne yaptı?

CryptoGlobe’de yer alan habere göre bazıları kripto paralarını satmayı seçerken bazılarıysa gelecekte daha iyi piyasalarda satmak umuduyla satın almayı sürdürdüler.

Fakat bazıları var ki kripto paralar sayesinde oldukça varlıklı olduktan sonra paralarını dünyevi mülklere harcamaktan keyif alıyorlar.

Pek insan, zenginliklerini yepyeni bir araba alarak sergilemekten hoşlanır. Kripto para milyonerleri de ekonomik hatchback veya güvenilir bir sedan almak yerine paralarını parıldayan lüks araçlara harcamayı tercih ediyorlar.

35 yaşındaki Peter Saddington, 2011’de satın aldığı 45 Bitcoin‘le geçtiğimiz yıl 2015 model bir Lamborghini Huracan sahibi oldu.

Peter Saddington

‘Wolf of Crypto Street’ lakabı ile anılan 18 yaşındaki Eddy Zillan, zengin ailesinden birkaç dolar, erken aşama yatırımları ve kripto para kombinasyonuyla şimdi 3 lüks araba sahibi.

1 milyon doların üzerinde bir değere sahip portföyle Zillan, işletmelere ve yeni yatırımcılara yatırım tavsiyeleri vermeyi sürdürüyor.

Eddy Zillan

Zenginler için statü sembolleri

Bir konak ya da birden fazlası, genellikle zengin ve ünlüler için bir statü sembolü. Kripto para milyonerleri için de bu durum farklı değil. 2017 yılının Ekim ayında Londra’daki Notting Hill konağı, Bitcoin aracılığıyla 22 milyon dolara satıldı. Konağın yeni sahibinin kripto paralara yatırım yapan Asyalı bir teknoloji girişimcisi olduğu öne sürüldü.

Notting Hill konağı

Geçtiğimiz Nisan ayında zengin bir New York’lu, Upper East Side mahallesinde yer alan konağını 30 milyon dolara itibari para, Bitcoin, Ether ve XRP gibi kripto paralar karşılığında satışa çıkardı. Ama kripto para ile ödeme yapacak olanlar için volatiliteden dolayı fiyatı 45 milyon dolar olarak belirledi.

Çok fazla kripto paraya sahip olanlar hala 16. yüzyılda inşa edilen İtalyan mega konağını satın almak için mükemmel bir fırsata sahipler. Rönesans mimarları Girolamo Rainaldi ve Giacomo Della Porta tarafından yapılan konak, Roma’nın tam kalbinde bulunuyor.

16. yüzyılda inşa edilen İtalyan mega konağı
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl