Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyonlerlerin en az yüzde 70’i 2023’ten önce Bitcoin sahibi olacak

Dolar milyonerleriyle yapılan bir anket, bu kişilerin en az yüzde 70'inin 2023 yılından önce Bitcoin sahibi olacağını ortaya koydu.

Devere Group tarafından yapılan ankete göre; dolar milyoneri olan zenginlerin yüzde 73’ü, 2022 sonundan önce mutlaka Bitcoin, Ethereum ya da XRP’nin başını çektiği kripto paralara yatırım yapacak. Bu kitlenin bir bölümü ise kripto paralara zaten yatırım yaptığını aktardı. Anket sonuçlarının BTC’nin 18 bin doları geçmesiyle gelmesi ise dikkat çekti.

Bağımsız bir finans danışmanlık şirketi olan Devere Group, 1 milyon dolardan fazla bakiyesi olan tüm dünyadan 700’den fazla müşterisine kripto paraları sordu.

Devere Group CEO’su ve kurucusu olan Nigel Green anketle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin sene başından bu yana yüzde 125’lik artış gösterdi ve bir kez daha yılın en iyi performans gösteren varlığı oldu. Bu iyi performans artık dünyanın zengin insanlarının da dikkatini çekmeye başladı. Bu kişiler dijital paranın gelecek olduğunu biliyorlar ve geçmişte kalmak istemiyorlar”

Aynı anketi geçen sene de yapan şirket, kripto paralara yatırım yapmış ya da önümüzdeki yıllarda yapmak isteyen müşterilerinin oranının o dönem yüzde 68 civarında olduğunu açıkladı.

Green, ankete katılan müşterilerin, son dönemde kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini gördüğünden hiç şüphesi olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

“Müşterilerimiz, içinde dijital dünyanın sunduğu kâr marjlarının büyüklüğünü gören bazı Wall Street bankalarının da olduğu kurumsal yatırımcı ilgisini gördüler. PayPal kripto para hizmetlerine başladı. Bill Miller ve Paul Tudor Jones gibi isimler Bitcoin’in altını geçebileceği şeklinde yorumlar yapıyorlar. Bunlar kimsenin görmezden gelemeyeceği gelişmeler”

“Teşvik paketlerinden Bitcoin çıkacak”

Yatırımcıların uzun vadedeki enflasyon endişelerinden dolayı Bitcoin’e kaymaya başladıklarını belirten Green, “Bitcoin artık legal bir varlık haline geldi diyebiliriz. Krizden dolayı gelecek olan teşvik paketleriyle insanlar enflasyon korkusundan ötürü Bitcoin’e geçecekler. Bu acil durum önlemleri ve para basma gibi politikalar dolar gibi geleneksel paraların değerlerini düşürmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

“Dünyada sınırlar kalkıyor, herkes dijitalleşiyor” diyen Green kripto ve dijital paraların önemine de vurgu yaptı:

“Sınırlarının olmaması artık global olan dünyada ticaretin çok daha kolay yapılmasını sağlıyor. Yeni nesiller artık dijitale geçtiler bile. Bu paralar bu dünya için mükemmel şekilde uygun. Zengin insanlar geleceğin parasını ellerinden kaçırmak istemiyorlar. Onlar artık portföylerini dijital paraların da olacağı şekilde yeniden ayarlıyorlar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl