ABD Hazine Bakanı’ndan Bitcoin hakkında karamsar açıklamalar

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün CNBC yayınında Bitcoin'in geleceğine ilişkin olarak "Bahse girerim ki bundan böyle 5-6 yıl içinde bir Hazine Bakanı olarak Bitcoin hakkında bile konuşmayacağım." dedi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün CNBC yayınına katılarak kripto paranın geleceği hakkında konuştu.

Mnuchin, “10 yıl içinde kişisel olarak Bitcoin almayacağıma sizi temin ederim. Hatta, bahse girerim ki bundan böyle 5-6 yıl içinde bir Hazine Bakanı olarak Bitcoin hakkında bile konuşmayacağım.” karşılığını verdi.

Mnuchin, birkaç gün önceki başka bir açıklamasında Bitcoin’in gelecekte finansal sisteme tehdit oluşturabileceğini söylemişti. Bakan, en büyük kripto paranın siber suç, vergi kaçakçılığı, haraç, fidye, yasa dışı uyuşturucular ve insan kaçakçılığı gibi faaliyetlerde yaygın şekilde kullanıldığını düşünüyor.

Mnuchin, bugünkü CNBC röportajının ilerleyen bölümünde ise “Dünyadaki rezerv para biriminin dolar olduğunu düşünüyorum. Bunu korumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, TSİ 21.40 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 9,630 dolardan işlem görüyor. Kripto para, düne göre yüzde 4 düşüşte.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl