Bitcoin 100 bin dolara çıkabilir – Ünlü analist Ronnie Moas’a göre

Analist Ronnie Moas, Bitcoin'in yüzde 36'lık piyasa payını sürdürmesi halinde birkaç yıl içinde 100 bin dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Son zamanlarda Çinli yatırımcıların yabancı kripto para borsalarına erişimlerinin yasaklanması ve daha birçok faktörle birlikte Bitcoin fiyatında düşüş gözlemledik. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 8 bin 300 dolardan işlem görüyor. Ancak dün 6 bin dolara düşmüştü. Bununla birlikte bağımsız bir araştırma analisti ve Standpoint Research’ün kurucusu Ronnie Moas, Bitcoin’in yüzde 36’lık piyasa payını sürdürmesi halinde 100 bin dolara ulaşabileceğine inanıyor.

‘Sadece yüzde 2’lik bir pay alırsa piyasa değeri 4 trilyon dolara çıkacak’

Moas’a göre Bitcoin, düşüş trendine karşın hala karlı bir yatırım şekli olabilir. Moas, “Bugün dünyada hisse senetlerinde, bonolarda, nakitte ve altında 230 trilyon dolar para var. Bunun sadece yüzde 2’si kripto para birimlerine kayarsa bu kripto para birimlerinin toplam piyasa değerini 4 trilyon dolara çıkaracak.” dedi.

CBC’ye konuşan ünlü analist ayrıca, “Bitcoin, yüzde 36’lık piyasa payını sürdürebilirse birkaç yıl sonra 100 bin dolara ulaşabilir.” açıklamasında bulundu.

Moas tarafından yatırımcılara yönelik yapılan sık tavsiyelerden biri, ciddi kayıplardan kaçınmalarına yardımcı olacak şekilde kripto portföylerini çeşitlendirmektir. Dahası, Bitcoin’de yüzde 20-40’ın üzerinde para bulunmamasının daha iyi olacağını düşünüyor.

Moas, geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in 300 bin doları vuracağını söylemişti. Çok cesur bir ifade olmasına karşın onun tahminlerine inanmak için birtakım gerekçeler yok değil. Ünlü analist, daha önce yaptığı tahminlerinin önemli bir kısmında başarılı olmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl