Para sihirbazı Mark Mobius’tan Bitcoin için destekleyici sözler

"Para sihirbazı" lakabı ile bilinen efsanevi yatırımcı Mark Mobius, Bloomberg'e verdiği röportajda Bitcoin'i destekleyici açıklamalar yaptı.

Bir başka büyük yatırımcı daha Bitcoin için bir kullanım durumu olduğunu kabul ederek destekleyici ifadeler kullandı.

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan efsanevi yatırımcı Mark Mobius, Bloomberg’e verdiği röportajda “Dünyanın her yerinden insanlar arasında kolay ve gizli bir şekilde para transferi yapabilmeye dönük bir istek kesinlikle var. Bu yüzden Bitcoin ve onun gibi diğer para birimlerinin her zaman yaşayacağına ve iyi durumda olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Sözlerinin devamında kripto paralara hiç yatırım yapmadığını söyleyen Mobius, “…çünkü inanılmaz derecede volatil ve günün sonunda, neler olup bittiğini takip edecek bir kişi, grup ya da kuruluşu izleyemezsiniz.” ifadelerini kullandı.

Mobius, yönetimi altındaki 750 milyar doları aşkın varlıkla dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Templeton’daki çalışmalarının yanı sıra 1999’da Dünya Bankası’nın Global Kurumsal Yönetim Forumu yatırımcı sorumluluğu görev gücünün eş başkanlığına seçildi. Efsanevi yatırımcının Türkiye’de de önemli şirketlerde yatırımları bulunuyor.

Öte yandan 82 yaşındaki isim, son zamanlarda Bitcoin’i destekleyici açıklamalarıyla gündeme gelen tek efsane yatırımcı değil. Yakın zaman önce Erkan Öz’ün sorularını yanıtlayan İsviçreli ünlü yatırımcı Marc Faber, Blockchain teknolojisinin çok ilginç olduğunu ve Bitcoin2in burada bir standart haline gelebileceğini söylemişti. Faber, ayrıca Bitcoin’e bir miktar yatırım yaptığını da açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun