Resmi açıklama: Bitcoin, Rusya’da yasallaşacak

Ruslar, Bitcoin ticareti ve diğer kripto para birimlerine ilişkin mevzuat üzerine çalışmalar yürütürken ülkenin maliye bakanlığı, madenciliği yasa dışı hale getirme önerisinde bulundu. Russia Today’in aktardığına göre Maliye Bakanlığı’ndan Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseev şunları söyledi: “Cezalar farklı olacak, çoğunlukla idari, ama birisi kripto para birimlerini ödeme yapmak amacıyla oluşturursa o zaman adli bir ceza alacak.” Moiseev, vergi ödemekten kaçınmak için piramit şemaları veya kripto para birimleri oluşturanlara da cezai yaptırımlar uygulanacağını bildirdi. Bitcoin Rusya’da yasallaşacak Hükümet mevzuat üzerinde çalışırken Moiseev,...

Ruslar, Bitcoin ticareti ve diğer kripto para birimlerine ilişkin mevzuat üzerine çalışmalar yürütürken ülkenin maliye bakanlığı, madenciliği yasa dışı hale getirme önerisinde bulundu.

Russia Today’in aktardığına göre Maliye Bakanlığı’ndan Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseev şunları söyledi:

“Cezalar farklı olacak, çoğunlukla idari, ama birisi kripto para birimlerini ödeme yapmak amacıyla oluşturursa o zaman adli bir ceza alacak.”

Moiseev, vergi ödemekten kaçınmak için piramit şemaları veya kripto para birimleri oluşturanlara da cezai yaptırımlar uygulanacağını bildirdi.

Bitcoin Rusya’da yasallaşacak

Hükümet mevzuat üzerinde çalışırken Moiseev, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alım satımının yasallaştırılacağını ifade etti. Bu yeni yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği kesin olarak bilinmiyor ancak birkaç ayı bulacağı söyleniyor.

Ülke aynı zamanda şu sıralar kendi dijital para birimi olan CryptoRuble’yi geliştiriyor. Ayrıca oy sistemlerinde Blockchain teknolojisini kullanma ihtimali üzerine planlar da var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl