Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, MoneyGram ile binlerce satış noktasına geliyor

Önde gelen para transferi şirketi MoneyGram, bugün yaptığı açıklamada, ABD’de 12 bin noktada nakit parayla Bitcoin alım satım hizmeti vereceğini duyurdu. MoneyGram, bu hizmeti, Coinme iş birliğiyle verecek.

Şirket, yılın ikinci yarısında bunu ABD dışına taşımayı ve dünyanın diğer bölgelerinde de sunmayı planlıyor.

Alınan bilgilere göre, MoneyGram ve Coinme, işlemlerden yüzde 4 + 2.75 dolarlık ücret alacak. Walmart’taki MoneyGram noktalarında 2 dolar daha fazla ücretlendirme uygulanacak.

Coinme, MoneyGram’a hem takas hem de saklama tarafında yardımcı olacak. Şirket, ABD’de bulunan en büyük ikinci Bitcoin ATM işletmecisi. Coinme, yakın zaman önce kiosk üreticisi Coinstar ile ülke çapındaki marketlere ATM kurmak için ortaklık kurmuştu.

Kripto para sektörünü yakından takip edenler, MoneyGram’ı Ripple ortaklığıyla biliyor. Para transferi şirketi, XRP’yi yurt dışı para transferlerinde kullanmak üzere Ripple ile bir iş birliğine imza atmıştı. Anlaşma kapsamında Ripple, MoneyGram hisselerinin yüzde 10’unu satın aldı. Öte yandan MoneyGram, bu yılın başlarında SEC’nin açtığı davadan ötürü XRP’yi kullanmaya devam etmekten vazgeçti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl