Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, bir kripto para uzmanını işe aldı

New York merkezli yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, dijital varlık piyasaları departmanına liderlik etmesi için bir kripto para uzmanını işe aldı.

Business Insider’da yer alan haberde yönetimi altındaki 1.3 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley‘in bankanın dijital varlık piyasaları departmanını yönetmesi için Credit Suisse’te 12 yıllık bir geçmişe sahip Andrew Peel’ı transfer ettiği bildirildi.

Peel, LinkedIn profiline göre Morgan Stanley’e geçtiğimiz Haziran ayında katıldı. Bir Morgan Stanley yetkilisi atamayı doğruladı fakat daha fazla ayrıntı vermedi.

Peel, 12 yılını Credit Suisse’te geçirdi ve son olarak satış ve ticaret inovasyonu başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. Profiline göre bu pozisyonda Bitcoin ve kripto para uzmanıydı.

Peel’ın Morgan Stanley’deki yeni pozisyonunda tam olarak ne yapacağı net değil. Banka bu konuda yorum yapmayı reddetti.

Geçtiğimiz Nisan ayında The ICO Journal’da yer alan bir haberde Morgan Stanley’in ivedilikle kripto ticaret masası açmayı planladığı bildirilmişti.

Bir kripto para uzmanını işe alan ilk Wall Street devi Morgan Stanley değil. Goldman Sachs ve JPMorgan gibi şirketler de aynı hamleleri yaptılar.

Bitcoin’in 2017 yılındaki dikkat çekici getirisinden dolayı yatırım bankalarının ve müşterilerinin iştahı kabarmış durumda. Bitcoin, zirve seviyesinden büyük ölçüde geride olmasına karşın yine de kripto paraları potansiyel bir varlık sınıfı olarak ciddi şekilde değerlendiriliyorlar.

Sektörün önde gelenleri, büyük bankalar piyasaya girmeden önce saklama hizmetleri gibi kilit altyapıların devreye sokulması gerektiğini sık sık vurgulamışlardı. Bu konuda da çözümler hızla gelişiyor, altyapı hazırlanıyor. Son olarak yönetimi altında 1 trilyon dolarlık varlığa sahip Northern Trust, kripto paralar için bir saklama hizmeti üzerinde çalıştığını bildirdi. Northern Trust’tan çok daha önemli bir yatırım şirketi olan Fidelity Investments da bir kripto para saklama hizmeti geliştiriyor.

→ BITCOIN’İN FİYATI IRAN’DA 20,000 DOLAR OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl