Mt. Gox kayyumu, satışlarının Bitcoin fiyatlarını etkilediği iddiasını reddetti

Mt. Gox kayyumu, yaptığı 400 milyon dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash satışlarının piyasa fiyatlarını etkilediği iddialarını reddetti.

Tarihin en büyük Bitcoin soygununun gerçekleştirildiği Mt. Gox borsasının kayyumunun alacaklılara yapılacak ödemeler için Aralık, Ocak ve Şubat aylarında 400 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash sattığı bildirilmişti.

Kayyumun bu satışı, Bitcoin’in 20 bin dolar ile zirveyi gördüğü Aralık ayından bu yana yaklaşık yüzde 70 değer kaybetmesinin en büyük nedeni olarak görülüyordu.

Bununla birlikte dün yayınlanan raporda kayyum, satışların Bitcoin veya Bitcoin Cash’in fiyatlarını etkilediğine inanmadığını belirtti.

Kayyum Kobayashi, kripto para uzmanlarıyla görüştükten sonra Bitcoin ve Bitcoin Cash’i piyasa fiyatını etkilemeyecek bir şekilde sattığını ve bu satışın normal yoldan yapılmadığını bildirdi.

Kobayashi ayrıca insanların Bitcoin ve Bitcoin Cash’in piyasa fiyatları ile yaptığı satışların korelasyonunu, satışları etkilediği varsayımına dayanarak analiz etmekten kaçınmalarını istedi ve ilaveten bu varsayımın yanlış olduğunu söyledi.

Son olarak Kobayashi, kalan Bitcoin ve Bitcoin Cash’in gelecekteki satışı konusunda henüz bir karara varmadığını ekledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl