Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Mt. Gox ödeme planı için son tarih bir kez daha ertelendi

2014 yılında iflas eden Bitcoin borsası Mt. Gox'un alacaklılarına yapılacak ödemeler için hazırlanan planın son teslim tarihi 15 Aralık'a ertelendi.

bitcoin

2014’te dünyadaki Bitcoin işlem hacminin yüzde 70’ine sahip olan ancak daha sonra BTC’lere ulaşılamadığı için iflasını isteyen Mt. Gox borsasının müşterilerine geri ödeme plânının açıklanma tarihi bir kez daha ertelendi.

Rehabilitasyon plânı olarak da bilinen ödeme plânının hazırlayacılarından olan borsanın mütevelli heyeti başkanı Nobuaki Kobayashi, detayların 15 Aralık’ta paylaşılacağını açıkladı. Ödeme plânı detaylandırma günü, daha önce de birkaç kez ertelenmişti.

Heyetten yapılan açıklamada, “İncelenmesi gereken detaylı konular olduğu için ödeme plânı detay açıklamalarının son gün tarihi uzatılmak zorunda kalınmıştır” denildi. Kobayashi, Tokyo Bölge Mahkemesinden son teslim tarihinin uzatılmasını talep etti ve mahkeme dün bunu onayladı.

850 bin BTC’yi çaldırdıktan sonra iflas etmişti

Hatırlanacağı üzere Mt. Gox borsası 2014’te hacker’ların 850 bin Bitcoin’i çalmalarının ardından iflasını istemişti. O dönem 450 milyon dolar değerinde olan çalınan BTC’lerin değeri şu anda 9.7 milyar dolar. Borsa ayrıca iflasın açıklanmasının ardından, içinde hiçbir Bitcoin’in olmadığı düşünülen eski format bir cüzdanda da 200 bin ‘unutulmuş’ Bitcoin bulunduğunu açıklamıştı.

Mt. Gox “sivil rehabilitasyon” işlemleri daha sonra 2018’de başlamış ve alacaklıların borsanın çöktüğü zamanki fiat para değeri yerine, orijinal kripto para olarak geri ödeme almaları kararı verilmişti. Fonların onlara nasıl ve ne zaman aktarılacağı ise henüz belli olmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl