Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, kripto para platformu açtı

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, ortaklarıyla birlikte Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alınıp satılabildiği bir platform açtı.

Habertürk Gazetesi’nden Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, bir kripto para alım satım platformu açtı.

Sandal, 2011 yılında reklamcı Can Korur ile birlikte elektronik sigara ticareti yapan bir şirket açmıştı. Ancak elektronik sigaraların yasaklanmasının ardından büyük oranda zarar eden şirket, 2015 yılında kapatılmıştı.

İlk girişimden zarar eden Sandal, yine de vazgeçmedi. Ünlü şarkıcı, Alpay Alptekin, Alper Aydın ve Yalçın Sisa ile birlikte şirketi yeniden açtı. Şimdi Sandal’ın şirketi Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımının gerçekleştirildiği Coiny uygulaması ile ailelerin çocuklarına kolay ve güvenli harçlık gönderebilecekleri ve kontrolünü sağlayabilecekleri, gençlerin finansal okur yazarlıkla ilgili ilk deneyimlerini edinecekleri ve paralarının sorumluluklarını alabilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli kart olan Manibux’un da aralarında olduğu 8 farklı alanda faaliyet yürütüyor.

Sandal’ın girişimi olan Coiny, cep telefonuna yüklenen uygulamayla kimlik bilgilerinizi onayladıktan sonra hızlı bir şekilde kripto para alıp satmanıza imkan veriyor.

Kripto para alım satımı yapabilmek için en az bir banka hesabınızı Papara üzerinden bağlamanız gerekiyor. Uygulamada ayrıca bir Türk Lirası cüzdanı da yer alıyor.

Bitcoin ödüllü yarışma programı işi yattı

Sandal, geride bıraktığımız Aralık ayında Bitcoin ödüllü bir yarışma programı sunacağını açıklamıştı. “Ver Gazı” ismi ile yayınlanacak olan programda ödül olarak 100 bin TL’lik Bitcoin verilecekti ancak bu proje, yapılamadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. mustafa Cevapla

    sen bitcoin getir bana sana %10 her ay kar payı vereyim şu an en güvenli site btcturk ve blokcahn hesabı dünya yıkılsa paran bi yere gitmez senin surver ne kadar güvenli araştırmak lazım ama güzel düşünmüşsün geleceğin parası bitcoin akıllı yatırım ?