Kraken CEO’su: Satoshi Nakamoto, devasa bir çöküş öngörmüş olabilir

Kripto para borsası Kraken'in CEO'su Jesse Powell, Bitcoin'in mucidinin 2008 krizinden daha büyük bir çöküş öngörmüş olabileceğini söyledi.

Kripto para borsası Kraken’ın CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in kimliği gizli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun 2008 küresel ekonomik krizinden sonra hükümetlerin mali sorumluluğu sürdürmekte giderek zorlanacaklarına inandığı görüşünde.

Real Vision’ın kurucu ortağı Raoul Pal ile bir söyleşi yapan Powell’a göre, Bitcoin’in mucidi, son ekonomik krizin ele alınış şekli değerlendirildiğinde, daha büyük bir balonun ve daha kötü bir sonucun geliyor olduğunu görmüş olabilir.

Kraken’in CEO’su, Arjantin ve Venezuela gibi yüksek enflasyon ile mücadele eden ülkelerde Bitcoin’in işlem hacminin arttığına vurgu yapıyor. Bununla beraber Powell, en büyük kripto paranın yaygın bir biçimde benimsenmesi için Bitcoin’i almanın, saklamanın ve harcamanın daha kolay hâle getirilmesi gerektiğine inanıyor.

Powell, “Bitcoin’de benimsemenin giderek artacağını düşünüyorum. Bitcoin’in teknik karmaşıklığının arka planda kalmaya devam edeceğini ve işlemlerin PayPal kadar kolay yapılacağını umuyorum.” diyor.

Powell, yakın zaman önce yaptığı bir başka değerlendirmede ise enflasyonun çok yakında kontrolden çıkacağını ileri sürmüş ve şöyle demişti:

“Eğer manipülasyondan konuşacaksak FED’in başarısız ve batık ABD şirketlerinden aldığı çöp bonolara bakın. Şaka gibi… Piyasa belli ki manipüle ediliyor. Halka açık hisse senetlerinin değerini ‘pump’lamak (artırmak) için milyonlarca dolar basıyorlar. Bu dakikadan sonra hiçbir şeyi dolarla fiyatlandıramazsın. Enflasyon çok kısa süre içinde kontrolden çıkacak. Bu duruma karşı ben kişisel olarak, bir güvenli liman gördüğüm Bitcoin alacağım” dedi.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl