Nasdaq şirketinden Bitcoin üretimi için dev adım

Nasdaq'ta listelenen Marathon Patent Group, 23 milyon dolar ödeyerek 10 bin 500 Bitcoin madencilik cihazı alımı yaptı.

bitcoin

Nasdaq’ta listelenen en eski kripto para madenciliği şirketlerinden biri olan Marathon Patent Group, Çinli madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain ile 10 bin 500 cihaz alımı için anlaşma yaptı. Cihazların tamamı Bitmain’in yeni nesil cihazı Antminer S-19 Pro’lardan oluşacak ve ödenecek toplam bedel ise 23 milyon dolar olacak.

Marathon’dan yapılan açıklamada, bu hamlenin şirketin ABD’de en büyük Bitcoin madencilik şirketi hâline gelme hedefine giden ilk adımlardan biri olduğu kaydedildi.

Yeni nesil S-19 Pro serileri, saniyede 110 TH/s güce ulaşabiliyor ve bu haliyle bugüne kadarki en kârlı Bitcoin madencilik cihazı konumunda.

Marathon CEO’su Merric Okamoto, konuyla ilgili açıklamasında, son satın alımın şirket için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak şöyle dedi:

“Bu yatırım ile birlikte Marathon’un Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilerinden biri haline gelmesi bekleniyor.”

Yeni cihazlarla beraber Marathon Group’un sahip olduğu Bitcoin madencilik ekipmanı sayısı yaklaşık 13 bin 500’e çıkacak. Şirket, Haziran ayı Temmuz sonunda Bitmain’den 660 cihaz ve MicroBT’den 700 Whatsminer M31S+’ın yanı sıra 500 S-19 Pro alımı yapmıştı.

Tüm cihazların kurulumundan sonra şirketin madencilik kapasitesi saniyede 1.55 eksahash’e varacak.

23 milyon dolarlık madencilik ekipmanı alımı duyurusunun etkisiyle Marathon’un hisseleri yüzde 25’in üzerinde değer kazandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl