Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nasdaq’taki oyun şirketinin hisseleri Bitcoin duyurusuyla %100 arttı

oyun

NASDAQ’ta listelenen bir oyun şirketi olan The9, kripto para madenciliği sektörüne adım atacağını açıkladı. Yapılan duyurunun ardından ise şirketin hisselerinde çok kısa sürede yüzde 112’lik bir artış oldu ve piyasa değeri de 60 milyon doları geçti.

2004’te kurulup Şangay merkezli olan ve bir dönem dünyaca ünlü World of Warcraft oyununun Çin’deki lisansına da sahip olan oyun şirketinden dün yapılan açıklamada, dev kripto para madenciliği şirketi Canaan’ın eski yönetim kurulu üyeleriyle bir yatırım anlaşması imzalandığı belirtildi.

Yapılan anlaşmayla beraber, The9 şirketi eski Canaan yöneticilerine A Sınıfı adi hisse izin belgesi çıkarabilecek. Sun Qifeng, Zhang Li ve Kong Jianping adındaki 3 yönetici de şirketin kripto madencilik işlerine ve teçhizat alımına katkıda bulunacak. Şirketten yapılan açıklamada eğer tüm lisanslar ve izinler çıkarılırsa hem ABD doları hem de kripto para olarak toplamda 34 milyon dolara yakın bir meblağ toplanmasının öngörüldüğü ve sadece bu konuyla ilgilenmek için NBTC adında bir alt şirket kurulmasının plânlandığı belirtildi.

Makineler, Bitcoin hash oranının yüzde 10’unu sağlayacak kapasitede olacak

Konuyla ilgili olarak The9 yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Jun Zhu şu ifadeleri kullandı:

“Bizim amacımız The9 için kripto para madenciliği cihazları üretmek. Bu makineler Bitcoin’in küresel hash oranının yüzde 8 ilâ 10’unu, Ethereum’un yüzde’10’unu ve Grin’in yüzde 10’unu sağlayacak kapasitede olacak”

The9 şirketi, 35 milyon dolarlık minimum piyasa değeri kriterlerinde eksiklik olduğu gerekçesiyle NASDAQ’tan Kasım ayında uyarı almıştı. NASDAQ’ın uyarısında şirkete 180 günlük süre verildiği belirtilmiş, aksi takdirde liste dışı bırakılacağı yazılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl