Bitcoin neden düşüyor? ABD Başkanı, kararnameyi bu hafta imzalıyor

joe-biden

Geçtiğimiz aylardan bu yana Beyaz Saray’ın kripto paralarla ilgili bir kararname hazırlığında olduğu yazılıyordu. Bloomberg’in haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, söz konusu kararnameyi bu hafta içerisinde imzalayacak.

Biden’ın imzalayacağı belirtilen kararname, ABD hükümetinin kripto para stratejisini özetleyecek. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, kararname ile federal kurumların potansiyel düzenleyici değişiklikler ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendirileceği belirtildi. Kurumlardan kripto paraların barındırdığı riskler ve faydalar konusunda rapor hazırlamaları talep edileceği kaydedildi.

Son yıllarda SEC’den CFTC’ye kadar birçok kurumun kripto para konusunda yaptığı çalışmaların bir türlü sonuç vermemesi, Beyaz Saray’ı devreye girmeye itti.

Bitcoin fiyatı düşüş yaşadı

Biden’in kripto paralarla ilgili kararnameyi bu hafta imzalayacağına dair haberlerin ortaya çıkmasından sonra Bitcoin fiyatı düşüş yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 22.55 itibari ile 37 bin 300 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl