Kripto para analisti açıkladı: Bitcoin’deki düşüşün sebebi ne?

Kripto para analisti Ryan Rabaglia, Bloomberg'e verdiği demeçte kripto para piyasalarında görülen bugünkü düşüşün sebebini açıkladı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar da işin içine katıldığından bugün yaşanan küresel piyasa hezimetinde yatırımcılar için saklanacak iyi bir yer yoktu.

En büyük dijital para Bitcoin bugün yüzde 7 oranında gerileyerek Ağustos ayının ortasından bu yana görülmemiş en düşük seviyeye indi. Ardından biraz toparlanma gösteren Bitcoin’deki kayıp yüzde 4.8’e geriledi.

Bitcoin’in yanı sıra Ether, XRP ve Litecoin gibi diğer büyük kripto paralar da en az yüzde 10 düştü.

Hong Kong merkezli kripto para ticareti şirketi OSL’nin ticaret şefi Ryan Rabaglia, Bloomberg’e verdiği demeçte “Hisse senetlerindeki küresel satış, kripto para alanına da yansıdı. Görünüşe göre kripto paranın güvenli liman oyunu olduğu ve dünyanın geri kalanından yüksek derecede ayrıldığı günler geride kalıyor.” dedi.

Rabaglia, sözlerinin devamında kripto para birimlerinde kurumsal ilgi artışının kripto paraların geleneksel varlıklarla daha büyük bir korelasyon içinde olmasına yol açtığını söyledi.

Hisseler alt üst oldu

Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşıyla ilgili endişeler ve ABD 10 yıllık tahvillerin faizinin 2011’den bu yana en yüksek seviyesine ulaşması, hisse senenetlerini sarstı. ABD’de başlayan hisse senedi satışı, Asya’ya sıçradı. Dow Jones, 8 ayın en kötü gününü yaşarken Çin hisseleri son 4 yılın en düşük seviyesine yaklaştı.

Kaynak: Bloomberg

→ COINBASE’E EKLENEN ALTINCI DİJİTAL PARA ZRX OLDU!

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl