Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin 4000$’ı nasıl aştı? Dev yükselişin ardında yatan nedenler

Bitcoin fiyatı, 13 Ağustos tarihi itibarı ile 4000$ seviyesini aştı. CNBC’ye göre, Bitcoin’in bu kadar yükselmesinin ardında yatan sebep Japonya’daki yüksek talep. Bitcoin’in 2017’deki performansı Dijital para biriminin fiyatı, 2017 yılı içerisinde dört kat, sadece Ağustos ayında ise yüzde 40 arttı. Bitcoin’in piyasa değeri ise 64 milyar Dolar’ın üzerine çıktı. Bununla birlikte Bitcoin’in Japon yenindeki payı dünya genelindeki toplam hacmin yaklaşık yüzde 46’sını oluşturdu. Dolar’da ise bu oran yüzde 25 civarında. Çin Yuan’ı ise yüzde 12’sini oluşturuyor. Bitcoin neden yükseliyor:...

Bitcoin fiyatı, 13 Ağustos tarihi itibarı ile 4000$ seviyesini aştı. CNBC’ye göre, Bitcoin’in bu kadar yükselmesinin ardında yatan sebep Japonya’daki yüksek talep.

Bitcoin’in 2017’deki performansı

Dijital para biriminin fiyatı, 2017 yılı içerisinde dört kat, sadece Ağustos ayında ise yüzde 40 arttı. Bitcoin’in piyasa değeri ise 64 milyar Dolar’ın üzerine çıktı.

Bununla birlikte Bitcoin’in Japon yenindeki payı dünya genelindeki toplam hacmin yaklaşık yüzde 46’sını oluşturdu. Dolar’da ise bu oran yüzde 25 civarında. Çin Yuan’ı ise yüzde 12’sini oluşturuyor.

Bitcoin neden yükseliyor: Kuzey Kore’nin nükleer tehdidi ve Bitcoin Cash

Bitcoin’in Ağustos başından itibaren yükselen performansının gerekçelerinden biri de Kuzey Kore’nin nükleer tehdidiyle birlikte artan endişelerdi. Gergin ortam, yatırımcıları daha güvenli gördükleri limanlara çekilmeye itti. Bir başka gerekçe ise Bitcoin’in bölünme korkusunu bütünüyle bertaraf etmesiydi. Bitcoin’in Bitcoin Cash karşısındaki harika performansı yatırımcıların artan ilgisiyle sonuçlandı.

2017’de ikinci bir bölünme riski mi?

Üstün performansına karşın Bitcoin hala belirsiz bir gelecekle karşı karşıya. SegWit olarak adlandırılan yükseltme önerisinin bir üst versiyonunun Kasım 2017’de uygulanacak olması nedeniyle bir bölünme tehlikesi daha var.

Son olarak analist Chris Burniske’ye göre Bitcoin fiyatında keskin bir düşüş şaşırtıcı olmayacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin bu yükselişini sürdürecek mi yoksa keskin bir düşüş mü gerçekleşecek? Değerlendirmelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl