İşte Warren Buffett’ın Bitcoin nefretinin kökeni

Ünlü milyarder Warren Buffett, bir kez daha Bitcoin karşıtı söylemleriyle gündemde. Buffett'ın Bitcoin nefretinin altında ne yatıyor?

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffett, sık sık Bitcoin’i küçümseyici açıklamalarla gündeme geliyor.

Daha önce Bitcoin’i ceketteki bir düğme kadar değersiz gördüğünü söyleyen Buffett, dün yaptığı bir başka açıklamada ise Bitcoin’in değerinin olmadığını yeniledi. Ayrıca ünlü milyarder hiç Bitcoin’i bulunmadığını ve hiçbir zaman da almayacağını ifade etti.

Buffett’ın bu Bitcoin nefretinin kökeninde ne yatıyor? Aynı gün CNBC’deki bir başka yayına bağlanan milyarder Tim Draper, Buffett’ın Bitcoin’e sert eleştirileri karşısında hiç şaşırmadığını söyledi.

Draper, Buffett’ın tüm portföyünün yüzde 50’sini bankalar ve sigorta şirketlerinin oluşturduğunu belirterek bu durumun Bitcoin’e olan nefretini açıkladığını dile getirdi.

Risk sermayedarı, sözlerinin devamında “Bu merkeziyetsiz ekonomi onları sarsacak ve Buffett, bundan tabii ki hoşlanmayacak.” dedi.

Son olarak Draper, hala 250 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahmininin arkasında olduğunu, lider kripto paranın 2022’de ya da 2023’ün başlarında bu seviyeye ulaşacağını ileri sürdü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl