Bitcoin haberleri, “Çin Ethereum’u” NEO’da önemli yükseliş getirdi

Dün Çin medyasında yer alan, ülkenin büyük fon şirketlerinin Bitcoin spot ETF'ine olan ilgisine yönelik haberler, "Çin'in Ethereum'u" olarak da bilinen NEO'da büyük artış getirdi. Yüzde 50'ye yakın yükselen NEO, yaklaşık 2 yıl sonra 20 dolar seviyesini aştı.

Bitcoin’in sert yükselişleri altcoin’lerin büyük bölümünde hala istenen hareketleri getirmese de, zaman zaman bazı token’ların piyasadan ayrıştıkları görülüyor. “Çin’in Ethereum’u” olarak bilinen ve özellikle 2017 boğa sezonundaki yükselişleri hala hafızalarda olan NEO da dün benzer bir yükseliş sergiledi.

Yüzde 50’ye yakın artan NEO, 22 doların da üzerine çıktı. Bu seviye son olarak 2022’nin nisan ayında görülmüştü. Yani NEO, yaklaşık 2 sene sonra yeniden “Ben buradayım” dedi. 2017’de 200 doları gören NEO, 2021’de ise 120 dolara çıkmış ancak daha sonraki ayı sezonunda 10 dolara kadar düşmüştü.

Vechain de hareketlendi

2021 boğa sezonunda sert artan coin’lerden biri olan Vechain’de de Çin haberlerinin ardından yükeliş vardı. Ancak bu artış, NEO’ya göre çok daha sınırlı kaldı. 0.040 dolar seviyesinde işlem gören VET, 0.047’nin de üzerine çıktı. Ancak Bitcoin’in yeniden 71 bin dolar altına inmesiyle VET de aşağı indi. Vechain, dünyaca ünlü lüks marka Louis Vuitton’un Çin iştirakinin yöneticisi olan Sunny Lu tarafından 2015’te kuruşmuştu.

Hatırlanacağı üzere dün Çin medyası, ülkenin büyük fon şirketlerinin Hong Kong’da Bitcoin spot ETF başvurusu yaptıklarını belirtmişti. Haberlerin yayılmasının ardından Bitcoin 69 bin dolar seviyesinden kısa sürede 72 bin doların da üzerine çıkmıştı.

Çin, kripto paralarla ilgili tüm faaliyetleri 2021 yılında tamamen yasaklamıştı ancak ülkenin Hong Kong kanalıyla kripto dünaysına bir şekilde bağlı kalmak istediği de biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl