Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin nereye gidiyor | XryptoWolfe’un detaylı aylık teknik analizi (21 Ekim 2017)

Burada ifade edilen görüşler, yalnızca yazarın görüşleridir ve uzmancoin.com‘un görüşlerini yansıtmamaktadır. Her yatırım ve ticaret işlemi risk taşır, karar verirken kendi araştırmanızı yapmanız gerekir. XryptoWolfe‘u Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Öncelikle yatırımcısını güldüren Bitcoin’e ve kardeşleri altcoin’lere yatırım yapan herkese selamlar. Bitcoin grafiğinin teknik analiz bağlamında aylık incelemesini paylaşacağım. Fiyatın neden artık düzeltmeye ihtiyacı olduğunu birkaç yöntemle görebiliyoruz. Benim analizlerime göre başlayan yeni dalganın sonuna yaklaştık. Sebeplerini açıklayayayım. Grafiği büyütmek için resmin tıklayın Bearish ABCD pattern: Harmonik teknik analizin ilk örneği...

Burada ifade edilen görüşler, yalnızca yazarın görüşleridir ve uzmancoin.com‘un görüşlerini yansıtmamaktadır. Her yatırım ve ticaret işlemi risk taşır, karar verirken kendi araştırmanızı yapmanız gerekir.

XryptoWolfe‘u Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Öncelikle yatırımcısını güldüren Bitcoin’e ve kardeşleri altcoin’lere yatırım yapan herkese selamlar. Bitcoin grafiğinin teknik analiz bağlamında aylık incelemesini paylaşacağım. Fiyatın neden artık düzeltmeye ihtiyacı olduğunu birkaç yöntemle görebiliyoruz. Benim analizlerime göre başlayan yeni dalganın sonuna yaklaştık. Sebeplerini açıklayayayım.

Grafiği büyütmek için resmin tıklayın

Bearish ABCD pattern: Harmonik teknik analizin ilk örneği olan AB=CD hareketi güzel ölçümlerle bu bölgede yer alıyor. Kripto para gibi bir çok borsada ve fiyat hareketinde sıkça rastlanan, ve yatırımcıların da göz ardı edemeyeceği güzellikte bu bölgede düzeltme hareketi için bekliyor.

Grafiği büyütmek için üzerine tıklayın

Bitcoin’in inanılmaz yukarı kanalını 2 mavi çizgi ile görebiliriz. Bu yukarı kanaldan aşağı doğru düzeltme yapması beklenebilir.

Grafiği büyütmek için üzerine tıklayın

Elliot dalga analizine göre, Bitcoin uzamış bir 3 dalgasından sonra yine uzamış bir 5 dalgası yaptı. Genellikle uzamış 3. Dalgalarından sonra başarısız bir 5 dalgası beklenir fakat Bitcoin’in boğalarının ne kadar güçlü olduğunu, bütün dalgalarının uzamış halde olmasından anlayabiliriz. Hala 6500-6700 dolar seviyeleri 5. Dalga için uzama yerleri gibi görünse de, bu bölgedeki harmoniden dolayı düzeltmeyi bu bölgede bekliyorum. Ölçüm sonuçları gayet tutarlı görünüyor.

Grafiği büyütmek için üzerine tıklayın

Göreli Güç Endeksi (RSI) indikatörüne göre Bitcoin fiyat hareketi yine satış bölgesine gelmiş durumda olduğu grafikten görünmektedir. Ayrıca yine grafikte RSI indikatöründe bir uyumsuzluk oluştuğu açıkça görülebilmektedir. Uyumsuzluk: fiyat yeni bir yüksek yaparken , indikatörün bunu yeni bir tepe olarak göstermemesi sonucu oluşur ve sonucunda bir düşüş gözlenir.

Ayrıca kullandığım pivot noktalarına göre, Bitcoin aylık pivotlarda bütün dirençlerinin üstünde görünüyor. Böyle bir bölgeden düzeltme beklemek doğru tercih olacaktır.

Grafiği büyütmek için üzerine tıklayın

Livermore Analizine göre Bitcoin aşağıya bir 7. Dokunuşu yaptıktan sonra, grafikteki ölçüme göre gideceği seviyeler 17.000 USD dolayları gibi görünüyor.

Son olarak, grafik analizine göre beklediğim düzeltme bölgesi 3500-4000 USD aralığıdır. Zaman geçip yeni mumlar eklendikçe daha detaylı incelemeler yapılabilir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl