Bitcoin’de net uzun pozisyonlar sıçradı: İyiye işaret değil

DailyFX'ten Fan Xu, Bitcoin'in yükseleceğine inanarak alım yapanların sayısının arttığını, bu durumun iyiye işaret etmediğini bildirdi.

Bitcoin yatırımcıları, 2018 yılının zorlu piyasa koşullarına karşın henüz havlu atmadı.

DailyFX’in verileri, bireysel yatırımcıların yaklaşık yüzde 80’i Bitcoin’in yükseleceğini düşünerek alım yapıyor. Bu, 2018 yılının Kasım ayından bu yana görülen en yüksek seviye. Dahası, bu Bitcoin‘in 16 ayın en düşük seviyesinde işlem görmesine karşın yaşanıyor.

DailyFX’in araştırma analisti Fan Xu, 2 Ocak’ta yayınladığı araştırma yazısında “Bireysel Bitcoin yatırımcı verileri, yatırımcıların yüzde 77.5’i net uzun pozisyonlara sahip olduğunu gösteriyor. Net kısa pozisyonlara sahip yatırımcıların sayısı dünden yüzde 2.7, geçen haftadan yüzde 6.4 daha azken net uzun pozisyonlara sahip olanların sayısı ise düne göre yüzde 0.4 ve geçen haftaya göre yüzde 6.2 daha fazla.” yazdı.

 

‘Fiyat düşmeye devam edebilir’

“Biz genellikle çoğunluk hissiyatına aykırı bir pozisyon alıyoruz” diyen Xu, yatırımcıların Bitcoin’in yükseleceğini düşünerek alım yapmalarının fiyatın düşmeye devam edebileceğini gösterdiğini ifade etti.

Xu, sözlerinin devamında net uzun pozisyona sahip yatırımcıların düne ve geçen haftaya göre çok daha yüksek olduğunu dikkat çekerek mevcut piyasa hissiyatı ile son değişikliklerin birleşiminin çoğunluğa aykırı, ayı yönünde işlem sinyali verdiğini kaydetti.

Haber: MarketWatch

→ KRİPTO PARA BITCOIN’DE KRİTİK SEVİYE 3,900 DOLAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun